Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Edice 100 pokladů naší planety: Divy světa, Hrady a zámky, Města

Kód: VOK 202
Neohodnoceno
1 497 Kč –10 %
100 pokladů edice a
1 497 Kč –10 % 1 347 Kč / ks
Na dotaz
Můžeme doručit do:
10.11.2023

Výpravná edice 100 pokladů naší planety vás zavede neobvyklým způsobem do mnoha koutů naší země.

Detailní informace

Detailní popis produktu

EDICE 100 pokladů naší planety: Divy světa, Města, Hrady a zámky
 • technické informace jednotlivých knížek:
  • autor: neuveden
  • počet stran: 256
  • vazba: pevná
  • 1. vydání (r. 2019)
  • rozměr: 235 x 312 x 29 mm
  • hmotnost: 1,7 kg

Divy světa: V antice lidé obdivovali sedm divů světa, moderní doba jich však zná mnohem více. Patří k nim například manhattanské mrakodrapy nebo závěsný most Golden Gate v San Francisku, Eiffelova věž v Paříži či majestátní palác Escorial poblíž Madridu. Mezi divy světa počítáme také pozůstatky mayské a aztécké civilizace i stavby jako Tádž Mahal, svědectví lásky mocného mughalského vládce, nebo Velkou čínskou zeď, o níž se traduje, že je vidět pouhým okem až z Měsíce. Divy však vytváří také příroda, velký stavitel, kterému se lidstvo nemůže rovnat. Jmenujme například Grand Canyon ve Spojených státech amerických, Velký bariérový útes na australském pobřeží či horu Fudži v Japonsku. Tato kniha s množstvím nádherných fotografií nabízí úchvatnou výpravu za výtvory přírody i lidských rukou, nad jejichž velkolepostí se tají dech.

Hrady a zámky: Procestujte s námi kus světa a naslouchejte tajemným příběhům z dávných dob spojeným s místy, na něž vás tato kniha zavede. Nedobytné pevnosti, reprezentativní paláce či pohádkové zámky slavných panovníků… Všechny tyto majestátní stavby, jejichž mohutné zdi odrážejí moc těch, které kdysi chránily, v nás dodnes vyvolávají úžas a obdiv. Výpravná kniha, již držíte v rukou, nabízí portréty stovky nejzajímavějších hradů, zámků, paláců a pevností, ať už jde o nejproslulejší evropská sídla, či méně známé japonské a čínské pevnosti, africké pouštní citadely nebo indické paláce. Mezi těmito skvosty nechybí ani několik nejslavnějších českých hradů a zámků. Množství nádherných fotografií vás přenese do míst plných lesku a přepychu, ale i tam, kde dávno zašlou slávu připomínají už jen zbytky dříve honosných staveb.

Města: Výpravná obrazová kniha, kterou držíte v rukou, vás vezme na cestu kolem světa - po středověkých jádrech evropských měst, podél bazarů Orientu až k mrakodrapům moderních západních metropolí. Představuje stovku nejkrásnějších měst ze všech koutů planety, mezi nimiž nechybí Paříž se svými elegantními bulváry, pohádkový Marrákeš, věčné město Řím, ale ani multikulturní Londýn, životem kypící Káhira, středisko umění Florencie či hlavní město tanga Buenos Aires. Každé z těchto měst je jiné, ale ve své rozdílnosti mají přesto jedno společné. Všechna jsou totiž nějak poznamenána historickými událostmi a ovlivněna lidmi, kteří v nich žijí. Bez nádherných staveb někdejších panovníků, bez katedrál a kostelních věží, bez uliček řemeslníků či rušného života na bulvárech by totiž tato města neměla onu atmosféru, o níž horuje každý, kdo je jen trochu vnímavý vůči krásám světa. Každá kapitola obsahuje též užitečné rady a informace pro ty, kdo se na některá z nich chtějí sami vypravit.

Vybrali jsme pro vás z recenzí:
 • Knížka je pěkně udělaná, stručná a nádherné fotky které dobře doplňují zajímavé informace .. doporučuji pro všechny kteří mají rádi divy naší planety a mají dobrodružného ducha .. dost se mi líbí i tip na vhodnou dobu návštěvy daného místa.
 • Nádherná kniha plná krásných fotek ze světa, nad kterými se občas opravdu tají dech, dostala jsem jí jako dárek a jsem z knihy nadšená. Doporučuji všem.
 • Kniha, která by neměla doma v knihovně chybět.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: