Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Desinfekční mýdlo s Tea Tree olejem 250 ml

Kód: BOT 46
4 hodnocení
Značka: Botanico
119 Kč / ks
Skladem (> 3 ks)
Od dětství víme, že mytí rukou je základem hygieny a prevencí proti šíření chorob přenosných kontaktem. Tekuté mýdlo zn. Botanico je příjemné svým složením/kvalitou, účinky i cenou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Desinfekční mýdlo s Tea Tree olejem 250 ml

 • dezinfekční mýdlo na ruce s Tea Tree olejem (olej z čajovníku australského) má vysokou účinnost při každodenním použití pro mytí a ošetření pokožky
 • mýdlo obsahuje detergentní látky, které ničí choroboplodné zárodky a Tea Tree olej, který má výrazně antiseptické vlastnosti
 • tekuté mýdlo na bázi přírodních tenzidů rostlinného původu s jemnou a příjemnou parfemací obsahuje olej čajovníku australského. Díky antiseptickému a deodoračnímu účinku oleje čajovníku australského působí mýdlo zvlášť blahodárně u osob s problematickou pletí, se sklonem k akné a jiným dermatologickým problémům (odstraňuje z pleti nadbytečnou mastnotu, uvolňuje a čistí pleťové póry a omezuje bakteriální infekci).
 • doporučeno pro šetrné mytí pokožky rukou a celého těla
 • mýdlo je vhodné pro celou rodinu pro denní používání a všude tam, kde lze využít antiseptický účinek Tea Tree Oil
 • použití: naneste na mokrou pokožku, důkladně rozetřete, nechejte krátce působit a poté opláchněte. Dodržujte dobu aplikace a mytí rukou po dobu alespoň 2 minut, výrazně tím zvýšíte desinfekční účinek.
 • složení: aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, natrium chloride, coco-glucoside, glycerin, 5-bromo-5-nitro-1,3-dioxane, melaleuca alternifolia leaf oil.
Antibakteriální gely a mýdla tu jsou celá léta a rozhodně nebyly vyvinuty s rozmachem koronaviru COVID-19. Zcela jistě je však nyní užívají i ti, kterým před epidemií nepřipadaly důležité. Z vlastní zkušenosti víme, že ačkoliv jsme je měli v nabídce od léta 2019, opravdu prodávat se začaly až po jejich masové mediální propagaci v souvislosti s Covidem.
 
Často jsme mimo domov celý den. Pracujeme, dotýkáme se rukou cizích lidí, saháme na stovky povrchů a věcí kolem sebe. Během toho času za pochodu konzumujeme jídlo a dělám spoustu běžných činností, aniž bychom si uvědomovali, kdo všechno se věcí a povrchů dotýkal před námi. I když jsme zastánci rozumné hygieny (nic se nemá přehánět, jak jinak by si náš imunitní systém mohl vytvářet obranné schopnosti?), o "aféře coranavirus" si můžeme myslet ledacos, stejně tak o někdy až úsměvných návodových videích na téma jak si správně mýt ruce, jeden fakt nelze přehlédnout: běžné mýdlo slouží jen a jen na odstranění běžné špíny, s viry a bakteriemi si neporadí (viz obrázek u výrobku). Zcela jistě se z nás nemají stát kvůli mediální kampani uzlíčky nervů, ale je na místě si uvědomit, že svým počínáním chráníme nejen sebe a svou nejbližší rodinu, ale také lidi kolem sebe. Protože jsme-li my fyzicky a psychicky silní a odolní, nemusejí na tom být stejně ti, s nimiž se potkáme.
 • Pořiďte si kvalitní antibakteriální gel do kapsy. V okamžiku, kdy lahvičku vypotřebujete, není nic jednoduššího, než ji opět doplnit. Je běžné použít ho nejen všude, kde nemáte šanci se umýt, ale i tam, kde tato možnost je, například na veřejných toaletách, v supermarketech, na vlakovém nádraží, na letišti... takových situací je za den opravdu hodně.
 • Kuchyňský dřez rozhodně nepatří k místům, kde se myjeme po příchodu domů. Nicméně se zde při vaření a běžném úklidu kuchyně opláchneme mnohokrát za den. K utření rukou nepoužívejte hladké bavlněné utěrky určené na nádobí, vedle nich si sem pořiďte např. kuchyňské froté utěrky, které vypadají jako ručníky a tak si je nespletete. Nebo používejte papírové utěrky :-)
 • Také v koupelně využijte ručníky malých rozměrů. Ponechejte je na utírání rukou a často je vyměňte.
 • Pokožka rukou je neustálým mytím více namáhaná, takže i zde platí pravidlo "přiměřeně-přiměřeně". Tak jako tak je ale fajn dopřát svým rukám kvalitní péči - pomohou vám s tím výživné krémy s aloe vera, heřmánkem, arnikou nebo s pečujícími přírodními oleji. Jednou za čas si můžete dopřát hřejivou olejovou koupel rukou a pak si na noc oblečte jemné bavlněné rukavice. Vaše pleť si dokonale odpočine a vaše ruce zkrásní.

Tea Tree (Melaleuca alternifolia)
Tradiční australský strom nacházející stále více uplatnění jako velmi účinné přírodní antiseptikum nejen proti štípancům, popáleninám a těžkým poraněním.
Botanický popis rostliny
Kajeput stříbrolistý – tea tree je menší strom, dosahující průměrné výšky cca 5 metrů, maximální však až 7 metrů a šířky 3-4 metrů. Koruna stromu připomíná spíše keř, kůru má bílou, strukturou vypadající jako papír. Listy jsou jemné, sytě zelené, měkké, přímé, žilkované, vonící po citrusech, dlouhé 1 až 4 cm. Žlázky listů jsou bohaté na obsahové oleje. Květy tea tree jsou bílé až nažloutlé chomáče, které vytvářejí 2-6 cm dlouhé bodcovité útvary. Tea tree kvete většinou od jara po rané léto. Plodem je pohárkovité ovoce, mající cca 3 mm v průměru a které je rozptýlené podél větví.
Původ a rozšíření
Původem tea tree jsou bažinatá rašeliniště severovýchodního pobřeží provincie Nového Jižního Walesu a jihovýchodě Quenslandu v Austrálii. Jeho přirozené prostředí je podél potoků a bažinatých ploch. V prostředí, kde roste divoce, přirozeně převládá a dominuje. V historii bylo tea tree považováno za plevelnou rostlinu. Existují velice sofistikované plantáže, které stimulují přirozené prostředí divoce rostoucích kajeputů, většina je však omezena na australský kontinent.
Využití
Tea tree je tradičně využíváno již několik staletí domorodým obyvatelstvem k léčbě mnoha neduhů, nicméně evropská kultura se poprvé setkala s kajeputem v roce 1770, kdy se s rostlinou setkala výprava anglického kapitána Cooka. Tenkrát byla rostlina využita k přípravě čaje, proto se dodnes zachoval název tea tree jižního Pacifiku, čajový strom. Sir Joseph Banks jako botanik zámořské výpravy odvezl listy tea tree do Anglie k bližšímu studiu a zasloužil se o zvýšení popularity a spotřeby tea tree na starém kontinentu.
Zajímavostí je, že byl mnohá léta využíván jako „lékárnička první pomoci“ a např. ve 2. světové válce měl prakticky každý anglický voják v uniformě lahvičku s olejem z tea tree oleje. S nástupem antibiotik se razantně snížila poptávka a spotřeba tohoto oleje, avšak jen do té doby, kdy se více začalo mluvit o nežádoucích účincích antibiotik a vzniku možné rezistence (nezapomeňme, že ohledně fenoménu rezistence se celou řadu let opravdu nevědělo!). Od té doby opět poptávka narostla a dnes je tea tree olej a přípravky z kajeputu používány jako excelentní prostředky.
V rámci léčitelství a moderní medicíny se používá převážně list kajeputu střídavolistého. Bylinná léčba využívá list kajeputu jako účinné přírodní antiseptikum k ochraně pokožky a jako prevence vůči vnějším infekcím. Obsahové látky kajeputu totiž vykazují schopnost přecházet i do hlubších vrstev poškozené tkáně ve snaze vyhojit a jejich účinnost se zvyšuje v mokvajících a hnisajících ranách. K vnějšímu užití je list kajeputu vhodný při spáleninách (i od slunce!), tlumí svědivost a otok při hmyzím bodnutí, léčí různá podráždění kůže, pomáhá při vaginálních infekcích a plísňových onemocněních nohou.
Další vnější léčebné využití kajeputu zahrnuje bolesti svalů, artritické bolesti, křeče, k masážím je vhodný při zanícených dásních, k úlevě od bolesti je kajeput vhodný při paradontóze, při aftech a bércových vředech. Ke kloktání je výborný při zánětech nosohltanu, bolesti a otoku krku. Existuje dokumentace, kdy se listy tea tree osvědčily při ošetření různých ran a poštípání hmyzem u domácích zvířat (konkrétně šlo o psy a kočky). Další výhoda listů tea tree tkví ve faktu, že výrazně proniká do postižených oblastí a že ani po dlouhodobém užívání nedráždí tkáň a nepoškozuje buněčné útvary v místě zánětu a neexistuje jediná lékařská zpráva popisující alergii na tea tree olej.
Čistý vydestilovaný tea tree olej je jedním z nejsilnějších přírodních antiseptik, čímž se řadí do popředí před klasické antiseptické látky obsažené v mnoha desinfekčních prostředcích. Je prokázáno, že dokáže likvidovat jisté kmeny bakterií, dokáže likvidovat stavební proteiny některých plísňových buněk a navíc rozrušuje stavbu kvasinek, tzv. antimykotický efekt. Existují záznamy popisující efekt čistého oleje z tea tree oleje proti množení a postupu virových onemocněních. Zmíněný olej působí mírně protizánětlivě a je prokázané, že obsahové látky silice z tea tree oleje mírně znecitlivují tkáň a jsou vhodné k odpuzení škodlivého hmyzu (jednoduše jako repelent).
Listy z kajeputu se tradičně využívají také při zátěžových situacích na psychiku. Obsahové esenciální oleje posilují psychiku, stimulují a povzbuzují dobrou náladu a pocit „well-being“. Tradičně se používá k zahnání únavy, tělesného vyčerpání a apatii, naproti tomu zvyšuje pocit bezpečí, celkové pohody a zahání stres.
Domorodí obyvatelé Bundjalung východní Austrálie používali a používají tea tree v tradiční medicíně k inhalaci oleje z rozdrcených listů k léčení různých druhů kašle a nachlazení. Suché a drcené listy kajeputu se také používaly jako zásyp a obklady na rány. Čerstvé listy se používaly k výrobě vývaru k léčbě bolesti v krku a kožních nemocech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mýdla
mýdla: ručně vyráběná, tuhá
Použití: ochrana rukou, péče o tělo
Cenové porovnání jsme pro vás udělali 26. 3. 2020: přepočet na 100 ml
? Botanico 500 ml á 212,- Kč/naše trvalá akční cena 188,- Kč: 42,40 Kč / 37,60 Kč
Certex Tea Tree & Aloe Vera antibakteriální mýdlo 500 ml á 69,- Kč: 13,80 Kč
RADOX Anti-Bacterial Handwash Protect & Replenish 250 ml á 59,- Kč: 23,60 Kč
Mýdlo tea tree 473 ml JASON á 279,- Kč: 59,- Kč
Wooden Spoon Tea Tree Hand Soap 300 ml á 258,- Kč: 86,- Kč
Paul Mitchell Tea Tree tekuté mýdlo na ruce 300 ml á 375,- až 465,- Kč: 125,- až 155,- Kč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Představujeme společnost BOTANICO - 20 let na českém trhu
v naší nabídce pod touto značkou najdete:
především syrovátku - neprávem opomíjenou
bylinkovou kosmetiku (i tradiční - např. kopřiva, bříza, dub)
ručně vyráběná mýdla, pěny do koupele a další výrobky přírodní péče o tělo
čaje z českých bylinek

Z webových stránek dodavatele jsme pro vás převzali toto jejich krátké představení se. Za nás musíme připojit alespoň to, že jejich výrobky opět zcela potvrzují pravidlo, že v lokálních českých firmách vznikají výrobky, které mají jedinou nevýhodu: málo se o nich ví, a tak lidé kupují zahraniční, méně kvalitní a často i dražší. Těšíme se, že společně všechny tyto firmy podpoříme svými nákupy a přispějeme tak k rozvoji naší vlasti.
 
Naše firma, založena v r. 1998 jako rodinná manufaktura, se zabývá ruční výrobou přírodních produktů. Vyrábíme všechny produkty uvedené na našich stránkách. Snažíme se, aby naše produkty byly maximálně účinné s ohledem na žádoucí použití přírodních surovin nebo surovin, které mají původ v přírodních materiálech. Chceme uspokojit i ty nejnáročnější klienty a jejich přání na hypoalergenní receptury. Klademe důraz na rukodělné provedení a design.
Vyrábíme v České Republice a nehodláme to měnit. 
Naší filozofií vždy bylo a je jen jedno heslo: SPOKOJENOST ZÁKAZNÍKA. Proto jsme se rozhodli vyrábět produkty, které mají zcela odlišný charakter než ty, které se běžně nabízejí v obchodní síti. Tam, kde je to možné, vždy používáme přírodní suroviny a každá receptura a ingredience je užita s podmínkou, že výsledný produkt musí příznivě ovlivnit zdraví spotřebitele, být bezpečný a prověřený, hypoalergenní (proto např. používáme velmi jednoduché konzervační systémy tam, kde je to nutné, některé produkty jsou připraveny tak, že konzervační látky obsahovat nemusí), příjemný a přírodní.
 
Výsledek obrázku pro botanico logo
                     Související obrázek   Výsledek obrázku pro botanico syrovátka   Výsledek obrázku pro botanico čaje