Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Chyby, které nás stojí peníze

Kód: VOK 06
1 hodnocení
299 Kč –15 %
Chyby které nás stojí peníze a
299 Kč –15 % 254 Kč / ks
Na dotaz

Kniha nabízí užitečné rady, které se bezprostředně týkají naší peněženky. Popisuje situace, v nichž se mnohokrát ocitl a dopustil se zmiňovaných chyb téměř každý z nás - dost často si však vůbec neuvědomujeme ani včas, ani zpětně, že jsme onu chybu udělali. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chyby, které nás stojí peníze aneb jak si uchránit peněženku - Petersdorff Winand von, Bernau Patrick
 • počet stran: 344
 • rozměr: 125 x 200 mm
 • vazba: měkká
 • nakladatel: Ikar
Každý den stojíme před novými rozhodnutími. Po důkladném přemýšlení dospějeme k přesvědčení, že jednáme správně.
Bohužel často zpětně zjistíme, že je tomu právě naopak.
Tato kniha nabízí užitečné rady, jež se bezprostředně týkají naší peněženky a zároveň zajímavé postřehy – situace, v nichž se mnohokrát ocitl a dopustil se zmiňovaných chyb téměř každý z nás.
Proč si koupit tuto knihu (vybráno z úvodní kapitoly):
Stojíte právě v knihkupectví a přemýšlíte, jestli by se vám tato kniha třeba nehodila. Příliš dlouho nad tím nerozjímejte. Vyjdete ven nespokojení. Hned s tím přestaňte! Vezmětu si knihu a jděte s ní k pokladně. Prostě ji kupte. Vždyť vám vysvětlí, jak máte lépe nakupovat.
To neříkáme ze zištnosti, přinejmenším ne jen z tohoto důvodu, ale hlavně proto, abychom se naučili, jak se správně nakupuje. Tradičně by se přece řeklo: dobře se informujte, čtěte dál a nechejte se touto knihou poučit. Bylo by nejlepší pořídit si soupis výhod a nevýhod nejrůznějších knih a po pečlivém zvážení se pak rozhodnout pro tu, která vám sedne. A jestli vás tato možnost netěší, potom bude nejlepší, když dospějete k rozhodnutí, až se co možná nejlépe informujete. Dnes by vám to ovšem psycholog mohl doporučit jen stěží. Kdo si totiž tohle vezme za vzor, utratí spoustu peněz, investuje čas a stejně nebude spokojený.
Lepší je cesta, kterou člověk zvolí intuitivně. Mnozí lidé si nechají doporučit nějakou knihu od knihkupce a pro většinu lidí to vůbec není špatná metoda. (Člověk se přirozeně nikdy nemůže spolehnout pouze na knihkupce. Také k tomu podá kniha bližší vysvětlení.) Američtí psychologové Timothy Wilson a jeho kolega Jonathan Schooler zjistili: kdo se rychleji rozhoduje, ten je nejen dříve hotov, ale je také spokojenější než jiní, kteří věčně zvažují mezi možnostmi volby.
---
Ještě mnoho pravidel se vykytuje s výjimkami.
Například ta související s intuitivními rozhodnutími. Nikoli všechna jsou výhodná. Exisují postačující chyby v uvažování, které stojí hodně peněz.
Jednou ze závažných chyb v uvažování je takzvaný anchoring (zakotvení). Dovoluje prodavači, aby nám vytáhnul z kapsy více peněz, než jste hodlali utratit před vstupem do obchodu. Tak například v obchodě s elektrem, když chceme koupit televizi, prodavač vám jen musí na začátku rozhovoru ukázat obzvlášť drahý přístroj. Náš mozek později mimovolně porovná všechny ostatní ceny s prvním prohlíženým přístrojem. A náhle se nám budou jevit průměrně výhodné přístroje jako senzační mimořádná nabídka roku.
Naštěstí existuje prostředek, jak se proti tomuto triku bránit. Jak funguje, vysvětlíme hned v první kapitole.
 
Přehled kapitol:
 • Proč si máme koupit tuto knihu
 • Necháme se svést
 • Jsme lační
 • Jsme bázliví
 • Jsme egocentričtí
 • Jsme nespolehliví
 • Jsme lehkověrní
 • Jsme zbrklí
 • Jsme hloupí
 • Učíme se

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: