Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Čaj černý sypaný EARL GREY 70 g

Kód: BOT 13
Neohodnoceno
55 Kč / ks
Na dotaz
Stará dobrá osvědčená klasika. V chuti i vůni vyniká bergamot – citrusové ovoce podobné citronu. Svíravost je patrná, ale ne ke škodě. Mile osvěžuje oblý základ silného čaje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Černý čaj EARL GREY sypaný - 70g
  • další aspirant na královský stůl! Špičková černá klasika obohacená bergamotovou silicí by si ani u dvora ostudu rozhodně neutrhla. Černý Earl Grey patří v mnoha rodinách k nezbytnému inventáři. Jste zvědaví, proč ho milují lidé od Manchesteru po Tokio? Proč se každé ráno rozvoní v milionech kuchyní? My to víme. Má totiž vynikající chuť a mimořádnou povzbuzující schopnost. Ať už si ho uvaříte ráno nebo v poledne, vždycky udělá radost. A tak jsme si jisti, že ani vaše jazýčky nepohrdnou tímto čajem s hrdým názvem Earl Grey. Je stvořený pro klidné víkendové snídaně i rušná odpoledne.
  • kdykoli budete chtít, osvěží vaši mysl a povzbudí tělo
  • aroma tomuto čaji dodává bergamotový olej (bergamot – středozemní citrusové ovoce), díky jemuž EARL GREY získává svou typickou vůni a chuť.
  • nálev Earl Grey má příjemnou, tmavě měděnou barvu. V chuti i vůni vyniká bergamot – citrusové ovoce podobné citronu. Svíravost je patrná, ale ne ke škodě. Mile osvěžuje oblý základ silného čaje.
  • pokud máte rádi letní čajové osvěžení, připravte si Earl Grey jako ice tea
  • “Černý čaj bystří ducha, rozveseluje mysl, zabraňuje spánku a občerstvuje tělo.”
  • obsahuje velké množství látek, které ovlivňují lidský organismus. Mezi nejvýznamnější patří kofein, který je v čaji zastoupen v průměru 4%. Z vitamínů skupiny B obsahuje ve vodě rozpustný B1, který působí jako “nervový” vitamín, důležitý hlavně při duševní práci. Vitamín P přispívá k hromadění kyseliny askorbové, tedy vitamínu C. Čaj obsahuje také fluor a řadu dalších prvků a minerálních látek důležitých pro lidský organismus (např. draslík).
Složení: černý čaj, aroma bergamotové silice, bergamotový olej.

Původ čaje
  • o kvalitní černý čaj z Cejlonu (Srí Lanka) byl vždy zájem. Většina produkce putuje na světové trhy, nakupují je zejména společnosti vyrábějící porcované čaje. Na Cejlonu se čaj pěstuje v šesti regionech, v nízkých i vysokých nadmořských výškách. Čajové plantáže zaujímají 190 tisíc hektarů půdy. Sklizeň probíhá třikrát ročně, čajové lístky se nechávají oxidovat delší dobu na velkých kovových sítech. Proto mají jemně zlatožlutou až zlatohnědou barvu. Následně jsou rolovány a lámány, sušeny a drceny. Výsledkem je jemný čaj, který se balí do pytlů po 25 kilogramech.
  • v případě Earl Grey je čaj obohacován o bergamotovou silici, která mu dodává maximálně příjemnou chuť i skvělé aroma. Na originální kombinaci čaje a citrusových plodů údajně přišli v Číně. Když ochuceným černým čajem pohostili ve 30. letech 19. století britského předsedu vlády Greye, nebylo už daleko k jeho celosvětovému rozšíření. Z Greyovy rodiny se recept na čaj rozšířil velmi rychle po celých britských ostrovech. Začali mu říkat Earl (hrabě) Grey. Dnes ho vyrábějí jak menší rodinné podniky, tak velké nadnárodní koncerny jako Tetely, Jacksons of Piccadilly nebo Twinings.
  • v Anglii se Earl Grey podává s mlékem a cukrem, jinde v Evropě do něj přidávají i citron. Své uplatnění najde i v kuchyni – používá se jako příchuť do dezertů, ale také omáček nebo máslových krémů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Černé
balení: sypaný
Typ: bez příchutě

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: