Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Bylinný lihový extrakt LICHOŘEŘIŠNICE 100 ml

Kód: TOP 59
Neohodnoceno
Značka: TOPVET
88 Kč / ks
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
1.12.2020

O lichořeřišnici se hovoří jako o „rostlinném antibiotiku“, používaném zejména v oblasti urogenitálního a dýchacího aparátu. Vhodný na příznaky: močový měchýř, ledviny, zlatý stafylokok, padání vlasů - stimulátor růstu, antibakteriální kůra.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lichořeřišnice větší (Tropaeolum majus) lihová tinktura 100 ml
 • v herbářích se o lichořeřišnici hovoří jako o „rostlinném antibiotiku“, používaném zejména v oblasti urogenitálního a dýchacího aparátu
 • vhodný na příznaky: močový měchýř, ledviny, zlatý stafylokok, padání vlasů - stimulátor růstu, antibakteriální kůra (víc informací najdete pod čarou)
 • Složení: voda, jemný líh (obsah lihu je minimálně 35 Obj. % alk.), Lichořeřišnice (Tropaeolum majus) standardizovaný extrakt
 • Doporučené dávkování: 3 x denně 1 – 2 ml (15 – 30 kapek), nepřekračujte doporučené denní dávkování. Podávejte v jedné fázi ještě 10 dnů po vymizení příznaků.
 • Skladování: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě. Neskladovat na přímém slunci a v mrazu.
 • Všeobecná upozornění: Doplněk stravy. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící ženy. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
 
1 dávka
(1 – 2 ml) 
Denní dávka
(3 x denně)
% DDD
Denní doporučená dávka
Lichořeřišnice standardizovaný extrakt
40 – 80 mg
120 – 240 mg
Není stanoveno
 • Doplněk stravy - definice dle zákona
  Doplněk stravy je potravina, jejímž účelem je doplňovat běžnou stravu a která je koncentrovaným zdrojem vitaminů a minerálních látek nebo dalších látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem, obsažených v potravině samostatně nebo v kombinaci, určená k přímé spotřebě v malých odměřených množstvích.
  Účinnost přípravku a zajištění kvality nejsou při schvalování doplňků stravy posuzovány. Nicméně výrobce nesmí deklarovat nepravdivá tvrzení o účinku přípravku (zákaz klamání spotřebitele). Deklarované účinky musí být schopen kdykoliv doložit. Doplňky stravy musí splňovat veškeré platné normy kladené na potraviny. Jejich dodržování kontroluje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).
  Doplňky stravy nesmějí být na obalu označeny léčebnou indikací (ani nesmějí vyléčení či prevenci chorob naznačovat), což je vyhrazeno pouze pro léčiva. Smějí být ale uváděny příznivé účinky na zdravotní stav uživatele - tzv. zdravotní tvrzení. Totéž platí i pro reklamu.
  Rovněž se nesmí uvádět ani naznačovat, že vyvážená a různorodá strava nemůže poskytnout dostatečné množství živin.

Výsledek obrázku pro grapefruit jádra topvet


Lichořeřišnice větší, latinským názvem Tropaeolum majus l. je letnička, která má poléhavé lodyhy, u některých odrůd pnoucí. Listy mají dlouhý řapík a členitě desetidílnou čepel. Květy jsou oranžové nebo žluté. Plodem je trojpouzdrá tobolka. Tato rostlina pochází z Jižní Ameriky. Léčivou drogou jsou listy, květy, kořeny a semena. Rostlina se rovněž používá jako lahůdková zelenina, protože má pikantní ostrou chuť. Obsahuje především isothyokyanát benzylnatý, draslík, silici, bílkoviny.

Léčivé účinky
Lichořeřišnice působí především antibioticky. Likviduje streptokoky, stafylokoky, proteus vulgaris, escherichia coli, salmonely a další druhy bakterií. Účinek se projevuje při zánětech močových cest, chřipkách, dýchacích potížích atd. Tato léčivka je rovněž výborným prostředkem proti vypadávání vlasů a pro podporu jejich růstu.
Přírodní antibiotikum
Při nachlazení, chřipce, zánětech průdušek či astmatu, problémech urologických užíváme po dobu dvaceti dnů, čtyřikrát denně dvacet kapek lichořeřišnicové tinktury rozpuštěných ve dvou dcl neperlivé vody. Důležitá je pravidelnost a dodržení dvaceti denní kúry, je to kvůli možné recidivě.
Antibakteriální kúra
Lidský organismus je zanesen spoustou bakterií, virů, plísní a dalších choroboplodných zárodků. Proto bychom si alespoň jedenkrát ročně, nejlépe však dvakrát, měli udělat osmi týdenní antibakteriální kúru. Pro tyto účely se výborně hodí právě lichořeřišnice. Užívá se dvakrát denně dvacet kapek. Pro silnější efekt ji můžeme zkombinovat s dalšími léčivkami jako jsou šalvěj, yzop, tymián, měsíček. Důležitá je pravidelnost a dodržení osmi týdnů.
Vlasový stimulátor z lichořeřišnice
Potřebujeme dvě hrsti listů a květů lichořeřišnice, 0,5 litru vody. Postup: Drogu vložíme do studené vody a pomalu přivedeme k varu, vaříme pak deset minut. Po vychladnutí dobře přecedíme, nalijeme do sklenice a uložíme v lednici. Po dobu jednoho měsíce si tímto roztokem denně masírujeme vlasovou část hlavy.
Tonikum proti vypadávání vlasů
Potřebujeme dvě hrsti květů a listů lichořeřišnice, půl litru šedesáti procentního lihu. Postup: Drogu zalijeme lihem a necháme čtrnáct dní na teplém místě louhovat. Nesmíme zapomenout denně protřepávat. Po uplynutí této doby dobře přecedíme, nalijeme do skleněné lahve a dobře uzavřeme. Touto tinkturou si denně, po dobu třech a čtyř měsíců masírujeme vlasovou pokožku.
Extrakt na posílení vlasů
Potřebujeme jeden díl kořene kopřivy, jeden díl kořene lopuchu, jeden díl květu měsíčku lékařského, dva díly lichořeřišnice, jeden litr šedesáti procentního lihu. Postup: Všechny uvedené drogy zalijeme lihem a necháme čtrnáct dní na teplém místě louhovat. Po uplynutí této doby přecedíme, nalijeme do skleněné lahve. Tímto extraktem si vždy po umytí jemně namasírujeme vlasovou část hlavy.
Tato léčivka je i oblíbená v kuchyni. Její květy a listy můžeme používat do salátů, pomazánek, polévek. Lichořeřišnice nemá žádné nežádoucí účinky. Můžou jí tedy užívat i děti, těhotné a kojící ženy.

Kombucha účinky - v závěru videa jsou informace i o lichořeřišnici

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Dopřejte si i vy sílu přírody v produktech české rodinné firmy TOPVET! Je úžasné, kolik rodinných firem u nás vzniklo a odvádí mravenčí práci při vývoji a výrobě kvalitních alternativ k produktům známých ze supermarketů a reklam (také už vás napadlo ono známé re-klama = opakované klamání?). Obvykle tyto firmy rostou úměrně tomu, jak se jejich produkty stávají známé díky doporučení spokojených zákazníků mezi sebou, neinvestují do neskutečně drahých reklam v médiích a tak je to někdy jen otázka štěstí či náhody na jejich produkty "narazit" a s příjemným údivem zjistit, že jsou mnohem mnohem mnohem kvalitnější než ty nahoru dolů omýlané výrobky v médiích. Jsme rádi, že vám tuto náhodu můžeme zprostředkovat a doporučit výrobky TOPVET - především jejich bylinné sirupy, mýdla Luxury a lékárenské zboží.
Těší nás, že společnost TOPVET získala nepřímé ale významné ocenění, když byla zahrnuta do reportáží Toulavá kamera - Za rodinným stříbrem. Podívejte se na dokument, který měl premiéru 9. 8. 2019.
A nyní již dovolte malou citaci z webových stránek společnosti:
 
TOPVET - Dr. Jiří PANTŮČEK
Výsledek obrázku pro topvet Související obrázek
 
Vzhledem k tomu, že kořeny naší firmy sahají až do r. 1990, lze firmu TOPVET považovat za tradičního českého výrobce přírodní kosmetiky a doplňků stravy. Firma vznikla jako firma rodinná, a proto i dnes, přesto že lidský potenciál již dávno není pouze z okruhu rodiny, udržujeme si uvnitř firmy stejný zápal pro věc a stejné nadšení jako před lety.
Budeme si považovat za čest spolupracovat se všemi, kteří chtějí stejně jako my čerpat z přírody její sílu, zdraví a přirozenou aktivitu.
TOPVET garance:
 • použité suroviny splňují parametry nejvyšší kvality, některé suroviny pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a jsou označeny jako BIO
 • použití výrobních postupů, které jsou maximálně šetrné pro přírodní látky
 • BIO přípravky Topvet neobsahují žádné ropné látky
 • BIO kosmetické přípravky Topvet neobsahují žádné konzervanty, syntetická barviva, syntetické parfémy, živočišné složky, GMO suroviny
 • žádný přípravek firmy Topvet nikdy nebyl, a ani v budoucnu nebude, testován na zvířatech
 • použití recyklovatelných obalů bez zdravotních rizik 
ISO 9001 - ISO 22716
Naše společnost zavedla a používá systém managementu kvality v oboru vývoj, výroba, skladování a distribuce doplňků stravy, extraktů, tinktur, kosmetických přípravků a veterinárních přípravků. Na základě vykonaného auditu bylo prokázáno splnění požadavků normy ČSN EN ISO 9001 : 2009. Dále zavedla a používá proces SVP výroby pro následující obory/procesy činností: vývoj, výroba, skladování a distribuce kosmetických přípravků, veterinárních přípravků, extraktů a tinktur, který odpovídá požadavkům normy ČSN EN ISO 22716 : 2008.
Naší prací podporujeme nadační fond dětské onkologie KRTEK - pomozte i Vy zakoupením našich výrobků.
 
Výsledek obrázku pro krtek dětská onkologie topvet