Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Bylinný lihový extrakt KOTVIČNÍK ZEMNÍ 50 ml

Kód: TOP 56
Neohodnoceno
88 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Kotvičník zemní obsahuje vysoké množství fytosterolů, které jsou přírodním stimulantem testosteronu. Ve sportu je tribulus používán jako „povolený doping“. Zvyšuje rovněž sexuální apetit a výkonnost.

Detailní informace

Detailní popis produktu

KOTVIČNÍK ZEMNÍ lihová tinktura 50 ml (Tribulus terrestris)
 • Tribulus obsahuje vysoké množství fytosterolů, které jsou přírodním stimulantem testosteronu. Ve sportu je tribulus používán jako „povolený doping“. Zvyšuje rovněž sexuální apetit a výkonnost.
 • podporuje normální funkci močového, nervového, dýchacího, imunitního a kardiovaskulárního systému a pohlavních orgánů. Napomáhá normálnímu stavu pokožky a dutiny ústní a pozitivně ovlivňuje svalový tonus a energii.
 • Složení: voda, jemný líh (minimálně 35 obj. % alk./ethanolu), Tribulus terrestris (Kotvičník zemní nať a semeno) – 10 g / 100ml extraktu, vitamín C (kyselina L-askorbová).

 

1 dávka
(1 – 2 ml)
Denní dávka
(2-3 x denně)
% DDD
Denní doporučená dávka
Kotvičník zemní nať a semeno
100 – 200 mg
200 – 600 mg
Není stanoveno
Vitamín C
12,5 – 25 mg
25 – 75 mg
31 – 94 % DDD
 • Doporučené dávkování: 2 - 3 x denně 15 - 30 kapek. Tinkturu je možné přidat do nápoje. Užívejte 2 měsíce v jednom cyklu a potom alespoň 14 dnů vysadit. Nepřekračujte doporučené dávkování.
 • Skladování: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě. Neskladovat na přímém slunci a v mrazu.
 • Všeobecná upozornění: Doplněk stravy. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou stravu.
 • Doplněk stravy - definice dle zákona
  Doplněk stravy je potravina, jejímž účelem je doplňovat běžnou stravu a která je koncentrovaným zdrojem vitaminů a minerálních látek nebo dalších látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem, obsažených v potravině samostatně nebo v kombinaci, určená k přímé spotřebě v malých odměřených množstvích.
  Účinnost přípravku a zajištění kvality nejsou při schvalování doplňků stravy posuzovány. Nicméně výrobce nesmí deklarovat nepravdivá tvrzení o účinku přípravku (zákaz klamání spotřebitele). Deklarované účinky musí být schopen kdykoliv doložit. Doplňky stravy musí splňovat veškeré platné normy kladené na potraviny. Jejich dodržování kontroluje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).
  Doplňky stravy nesmějí být na obalu označeny léčebnou indikací (ani nesmějí vyléčení či prevenci chorob naznačovat), což je vyhrazeno pouze pro léčiva. Smějí být ale uváděny příznivé účinky na zdravotní stav uživatele - tzv. zdravotní tvrzení. Totéž platí i pro reklamu.
  Rovněž se nesmí uvádět ani naznačovat, že vyvážená a různorodá strava nemůže poskytnout dostatečné množství živin.

Výsledek obrázku pro grapefruit jádra topvet


Kotvičník zemní nať (tribulus terrestris herba)
 • V lidovém léčitelství se dlouhodobě traduje, že účinné látky z kotvičníku podstatně zvyšují pohlavní touhy směřující k dosažení slasti a způsobují i dramatický nárůst svalové hmoty na úkor tuků. V zahraničí ale i u nás se často objevuje název rostlinná „viagra“. Botanici rostlinu skutečně zařazují mezi afrodiziaka, tedy mezi rostliny, které zvyšují sexuální aktivitu. U mužů zvyšují hladinu testosteronu, až o 30% u žen podstatně zvyšují hladinu estrogenů. S ohledem na obsah alkaloidů není droga vhodná pro děti, těhotné a kojící ženy.
Léčivé účinky: oficiální
Kardiovaskulár: Jeho spasmolytických vlastností se využívá i při léčbě ischemické choroby srdeční, protože obsažené saponiny způsobují dilataci koronárních arterií a zlepšují koronární cirkulaci. Byla provedena studie týkající se využití extraktu při léčbě ischemické choroby srdeční. Poměr remisí u extraktem léčených pacientů byl 82,3%, u kontrolní skupiny jen 67,2% (p < 0,05). V tomto případě popsali autoři studie i neškodnost extraktu při dlouhodobém podávání, nebylo pozorováno žádné ovlivnění jaterních ani renálních funkcí.
Urogenitál: Extrakt z drogy se používá u chorob urogenitálního systému. Jeho účinek ja zapříčiněn jednak jeho spasmolytickým půssobením, jednak pravděpodobně ovlivněním androgenních receptorů. Na využití extraktu byla provedena řada studií. Využítí jako afrodisiakum bylo zkoumáno na kastrovaných krysách. Krysám byl podáván extrakt v dávce 5 mg/kg p.o. jednou denně nebo testosteron v dávce 10 mg/kg s.c. dvakrát týdně. U obou skupin bylo pozorováno ve srovnání s kontrolní skupinou zlepšení sledovaných sexuálních parametrů, výsledky byly statisticky signifikantní.
Léčivé účinky: lidové
GIT: Jako léčivou rostlinu znali kotvičník pozemní již starověcí léčitelé v Číně, Indii a Mezopotámii. Odvar z různých částí rostliny se tradičně používal ke zlepšení činnosti jater (hepatoprotektivum). Bylina se užívá ke stimulaci sekrece žaludečních šťáv (stomachikum) a vylučování žluči (choleretikum).
Kardiovaskulár: Je popsán vliv na kardiovaskulární systém - rozšiřuje cévy, snižuje krevní tlak, zpomaluje srážení krve. Užívá se tedy i při terapii aterosklerózy, ischemické choroby srdeční a vysokého krevního tlaku.
Urogenitál: Bylina je používána jako močopudný prostředek (diuretikum), při chorobách ledvin a močových cest. Droga patří k nejefektivnějším prostředkům zvyšujícím potenci. U mužů byl prokázán nárůst hladiny testosteronu, u žen zvýšená hladina FSH a zmírnění negativních klimakterických příznaků. Jako léčivou rostlinu znali kotvičník pozemní již starověcí léčitelé v Číně, Indii a Mezopotámii. Odvar z různých částí rostliny se tradičně používal k posílení usínajícího zájmu o sexuální život (afrodisiakum). V České republice je přípravek Tribestan užíván nejen ženami po menopauze, které jsou nuceny užívat náhradní hormonální terapii suplementárním podáváním syntetického estrogenu. Ten je u nich zpravidla zcela vysazen a nahrazen výtažkem z kotvičníku. Opakované krevní testy nevykazují po užívání přípravku žádné změny ve srovnání s účinky syntetického estrogenu, avšak četné vedlejší účinky dlouhodobého užívání estrogenu na jejich psychiku i chování po záměně estrogenu za kotvičník zcela zmizely. Mezi muži staršími 50 ti let, kteří nemají zjevné problémy andropauzou a kteří chtěli účinky kotvičníku dobrovolně vyzkoušet, se zatím nenašel jediný, který by po měsíčním užívání přípravku pochyboval o jeho zdravotní prospěšnosti a celkově pozitivním účinku na mentální i tělesnou svěžest. Tribulus terrestris vede ke zlepšení libida u obou pohlaví.
Skelet + svalstvo: Působením Tribulus terrestris dochází k rychlejšímu nárůstu svalové hmoty.
Imunitní: Tribulus terrestris má pozitivní vliv na obranyschopnost organizmu.
Ostatní: Tribulus terrestris je nehormonální přípravek - přírodní stimulant hladiny testosteronu. Tribulus terrestris zlepšuje metabolismus organizmu. Tribulus terrestris zvyšuje fyzický výkon. Tribulus terrestris urychluje fyzickou a psychickou regeneraci.
 
Skupinové účinky dle Lékopisu:
Poznámky: Tato bylina je extrémně bohatá na velmi biologicky aktivní látky jako jsou steroidní saponiny, flavonoidy, alkaloidy a jiné další. Především obsah steroidních saponinů zaujal mnohé vědce ke studiu této rostliny, neboť tušili, že TT v organismu podporuje produkci testosteronu. TT má potenciálně schopnost zvyšovat hladinu luteinizačního hormonu, a proto u mužů i tvorbu testosteronu v těle. Zvýšená hladina testosteronu s sebou nese mnoho výhod: urychlení regenerace po náročném fyzickém výkonu, zlepšení nárůstu svalové hmoty, pozitivní vliv na obranyschopnost organismu a mírně pozitivní vliv na psychiku jedince. Suplementace TT navíc pozitivně ovlivňuje tvorbu spermií a u mužů i žen zlepšuje libido. Pro tyto své vlastnosti se TT dostal do zorného pole mnoha výrobců doplňkové a sportovní výživy. V průběhu doby vědci zjistili, že principy, jimiž se řídí život jednodušších živých organismů včetně rostlin, se v ničem podstatném neliší od principů, jimiž se řídí život nejsložitějších živých tvorů, člověka nevyjímaje. I rostliny mají svou vlastní neuroendokrinní soustavu, v níž spočívá klíč programující délku života jejich druhu i každého jedince a která jim umožňuje vnímat okolní prostředí a reagovat na jeho „změny” učením se i vyjádřením „pocitů“. Stejně jako u člověka, i u rostlin vysoká hladina jejich anabolických steroidů znamená mládí a zdraví rostliny a nízká stáří a zánik. Právě v 70. letech začalo dozrávat poznání o tom, které biochemikálie plní v rostlinách funkci anabolických steroidů tak, jak ji známe u savců a u člověka. Následně se začalo cestou experimentů potvrzovat, že tyto rostlinné biochemikálie dokáží stimulovat a harmonizovat anabolické procesy v lidském organismu ze zdravotního hlediska bezpečněji než suplementárně podané analogické neurohormony získané z tkání savců. Anabolické steroidy rostlin dostaly souhrnné pojmenování „fytosteroly“. „Hotová“ směs fytosterolů, kterou najdeme v plodech a kořenech kotvičníku pozemního, patří k nejefektivnějším kombinacím, které věda v jediné rostlině objevila. Sušina plodů a kořene rostliny obsahuje více než 45 % směsi furostanolu, furostenedionu a protodioscinu, tedy fytosterolů, které jsou v rostlinné říši víceméně univerzálními „anaboliky“. Jiné rostliny s vysokým obsahem různých fytosterolů, které již jsou moderní vědou intenzivně vytěžovány k terapeutickým účelům, jako např. různé druhy dioscoreí, lilkovitých rostlin, kalabaru nebo sóji, obsahují vedle již zmíněných fytosterolů i další, které na lidský organismus vykazují silnější okrajové stimulační a anabolické účinky. Patří k nim především sapogeniny, diosgeniny a stigmasterol. Navíc lilkovité rostliny obsahují celou řadu pro člověka toxických alkaloidů, jejichž chemická separace od potřebných fytosterolů není snadno proveditelná. K objevení terapeutických náležitostí fytosterolů uložených v kotvičníku pozemním došlo v komunistickém Bulharsku. Západní odborná veřejnost se s výsledky bulharských výzkumů mohla seznámit až po roce 1989 a musela jim přiznat statut zcela průkopnické vědecké práce. Ve druhé polovině 80. let byl koncentrovaný výtažek fytosterolů z kotvičníku pozemního patentován pod názvem Tribestan jako léčivo s indikací léčby premenstruálního a postmenopauzálního syndromu u žen a andropauzálního syndromu u mužů. Testy s Tribestanem byly prováděny nepřetržitě více než 12 let u mnoha set osob, převážně žen. Dost unikátní náležitostí účinků Tribestanu je, že jeho suplementární (perorální) podávání zvyšuje citlivost hypothalamu k využití a regulaci mužských i ženských sexuálních steroidů jako androgenů a estrogenů, zatím co u hodnot jiných steroidů a hormonů (progesteronu, kortikoidů a prolaktinu) nedochází po podání Tribestanu ke zjevným změnám. V roce 1998 se přípravek z hloubi pole dalších naturopatických produktů propracoval mezi 12 světově nejprodávanějších přípravků speciální doplňkové výživy. V řadě zemí světa je přípravek registrován jako volně prodejný lék.
Toxicita a nežádoucí účinky: Klinické testy neprokázaly žádnou měřitelnou toxicitu ani vedlejší nežádoucí účinky, a to ani při podání vysokých dávek. (U citlivých osob nebo při podání vysokých dávek výtažků fytosterolů z dioscoreí nebo z kalabaru se některé nežádoucí účinky občas objevují ve formě virilizujícího syndromu (u žen), k jehož příznakům patří zesílení porostu chloupků ve tváři, úbytek podkožního tuku nebo posílení agresivních rysů jednání.) Jako takový Tribestan pronikl i do profesionálního sportu jako bezpečný dopink a účinný regulátor energetické bilance.
Kontraindikace: Kontraindikace a interakce s dalšími potravinami nebo léky nebyly dosud objeveny. Samozřejmě že osoby s diagnostikovanou hormonální poruchou, na níž užívají nějaká léčiva, se musí o případném užívání výtažku z kotvičníku poradit s odborným lékařem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení