Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

BOROVICE LESNÍ 100% rostlinná silice - směs 10 ml

Kód: SN 004
1 hodnocení
59 Kč / ks
Na dotaz
Můžeme doručit do:
22.1.2024

Antiseptická silice, dezinfikuje a čistí vzduch. Pomáhá při nachlazení, rýmě, je vhodná do koupele při svalové únavě a do saunových směsí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Léčba vůní má bohatou a dlouhodobou tradici. Čich je první ze smyslů, které člověk po narození používá k seznámení se s okolním prostředím a je posledním, který ztrácíme ve chvíli smrti - ne nadarmo se tedy říká živoČICHOVÉ. Vůně v nás spouští celou řadu emocionálních reakcí (a žádná nařízení EU s tím zkrátka nic nenadělají.) Otisk vůní se ukládá do paměti pevněji než tvar nebo název rostliny. Využití silic v aromaterapii ke zmírnění potíží má historii co paměť lidstva sahá.
Éterické oleje (silice) jsou silně aromatické látky, které působí na čichové i chuťové receptory člověka a vyvolávají dojem vůně a chuti. Komplexní vjem se označuje jako aroma. Můžeme tak vnímat vůni růže, levandule, chuť máty či vanilky. Éterické oleje mají také důležitou biologickou aktivitu, která vyvolává určité žádoucí účinky podle druhu použité silice. Působení rostlinné silice biologickou aktivitou na živý organizmus se nazývá aromaterapie. Éterické oleje – silice se nachází především v květech, ale i v listech, kůře a kořenech rostlin. Většina silic se získává parovodní destilací surovin, případně extrakcí organickými rozpouštědly či lisováním.
 
100% rostlinná silice 10 ml - BOROVICE LESNÍ
 • antiseptická silice účinně dezinfikuje a čistí vzduch
 • pomáhá při nachlazení, rýmě, je vhodná do koupele při svalové únavě a do saunových směsí
 • silici je možné používat k inhalaci, koupeli, masáži, do aromalampy
 • esenciální oleje Slow-Natur jsou vyráběny podle francouzké technologie výroby parfémů, proto se řadí mezi nejkvalitnější nabízené na českém a slovenském trhu, přitom však za více než přijatelné ceny
 • éterické oleje jsou kapitolou sami o sobě. Příroda nám v nich nabízí své jedinečné, nenahraditelné bohatství. Skrývá se v květech, plodech, listech, kůře i v kořenech bylin a stromů. Nejvzácnějšími poklady jsou esenciální oleje, které blahodárně, komplexně a hluboce ovlivňují lidskou duši, emoce i zdraví.
 • k výrobě několika kapek vzácného oleje (silice) je mnohdy zapotřebí i kilogramu pravé přírodní suroviny. Z té se oleje získávají trojím způsobem: lisováním, destilací nebo extrakcí. Díky znalosti nejvhodnějších pěstitelských lokalit a nejlepších zpracovatelských technologií nabízí společnosti Slow-Natur, Topvet a Bewit mimořádně kvalitní přírodní esence - proto jsou v naší nabídce pro vás :)
 • pouze 100% přírodní oleje mají skutečně příznivý vliv na lidskou mysl, náladu, emoce, nervový a imunitní systém a mohou stimulovat tělo k samoozdravění s konkrétními aromaterapeutickými výsledky. Proto je tak extrémně důležité rozhodovat se při nákupu ne podle ceny, ale podle kvality výrobku: molekuly esenciálních olejů prochází plícemi i pokožkou do celého těla, proto je tak důležité, aby byl olej zcela a pouze na ryze přírodní bázi.
 • použití: aromaterapie snoubí příjemné s užitečným. Provoňte si svěžími přírodními esenciálnimi oleji celý váš život: dopřejte si vůně doma i v práci, při koueli či saunování, potěšte se voňavou a účinnou masáží... Pro dokonalé uvolnění a harmonii smyslů si vybírejte esenciální oleje spontánně, intuitivně, dejte na první nedechnutí, doslova se do vůně zamilujte na první přivonění.
 • přírodní organické látky díky své biologické kvalitě působí harmonicky na organismus a vyvolávají žádoucí účinky, vždy podle druhu použitých silic
 • vonné silice se kapou do malého množství vody, kterou ohřívá plamen svíčky nebo kahan. Lampa by měla mít dostatečně velkou plochu pro odpařování vody, vzdálenost mezi dnem odpařovače a plamenem svíčky musí být taková, aby voda v odpařovači byla stále alespoň trošku teplá, ale aby se nevařila.
 • dávkování: aplikujte pár kapek do aromalampy, do koupele nebo do masážní emulze - neplikujte přímo na pokožku bez předchozího "testu" vaší konkrétní snášenlivosti esence
 • Důležité: různé způsoby a možnosti využití konkrétních EO najdete v základní tabulce účinků. Čistě přírodní EO působí již při nízké koncentraci (tj. stačí málo kapek, často i jen jedna či dvě). Vysoká koncentrace může vyvolat až nežádoucí účinky jako je např. bolest hlavy, nepříjemné reakce na kůži - proto se doporučuje před masáží provést test snášenlivosti EO na předloktí. Některé EO jsou nevhodné pro těhotné ženy - vybírejte proto pečlivě, stejně tak při problémech s krevním tlakem je potřeba vybírat EO, které vaše potíže ztlumí, ne podpoří. Pro uživatele s ledvinovými obtížemi nejsou vhodné EO obsahující jalovec a santalové dřevo.
 • náš tip: pro uvolnění vůně využijte difuséry z naší nabídky

vůně, vůně, vůně
 
Denně nás jich obklopují tisíce. Příjemné aroma v nás vyvolává pocity svěžesti, dobré nálady a spokojenosti - zpříjemněme si tedy domov krásnou vůní, která prostoupí celým bytem, navodí harmonickou atmosféru a vytvoří ideální podmínky pro relaxaci, ale i běžné denní úkony.
Aromaterapie je nejdostupnější způsob relaxace. Stačí pořídit si aromalampu, několik různých kvalitních vonných esencí a během několika málo minut máte provoněný byt či koupel. Dělali to již staří Egypťané a Řekové - už v té době velice dobře věděli, jak blahodárné účinky má aromaterapie na lidský organismus. Pojďme je tedy následovat :)
Jakou vůni si vyberete, je jen a jen na vás. Měla by vám nejen vonět, ale také mít pozitivní vliv na to, co vás právě v té chvíli nejvíc trápí. Některé vůně umí tlumit bolest či nervozitu, jiné zmírňují různé fyzické potíže a další mohou podporovat koncentraci, zklidňovat  nebo naopak aktivovat energii.
Inhalace
 • využijte pozitivního působení esencíálních olejů (EO) v aromalampě. Přidejte do vody 3-8 kapaek EO a zapalte plamen svíčky, teplo uvolňuje těkavé vonné silice, které se později rozvinou do příjemné harmonie. Silice prostor provoní a osvěží, zároveň pohltí pachy, které vám nejsou příjemné. Nechte místnost prostoupit vůněmi linoucími se z nádobky s přírodními oleji, třeba i jen tak postavené na radiátor nebo - pokud nemáte jinou možnost  - nakapejte EO na papírový kapesníček.
Koupele
 • potěšte své smysly 3-10 kapkami EO rozmíchaných v 1 dcl mléka či ve lžičce medu ve vaně s vodou o teplotě 35 - 37° C. Nechte se konejšit ozdravnou a realaxační procedurou, která zároveň obejme vaše tělo i mysl. EO prostupují do těla dechem i pokožkou a pozvolna jej uklidňují, regenerují, příjemně stimulují nebo osvěžují. Pro dosažení maximálního efektu koupele se doporučuje setrvat v ní po dobu alespoň 15-20 minut.
Masáže
 • Ulevte svému tělu i psychice. Dopřejte si uvolňující nebo povzbuzující aromatickou olejovou masáž, která stimuluje proudění krve, zklidňuje nervový systém a povoluje napětí svalstva. Příjemné doteky v kombinaci s rozptylováním EO a jejich vtíráním do pokožky odblokovávají nepříjemné psychické i fyzické stavy. Praktikujte vlastní aromaterapeutickou péči - masírujte unavená nebo citlivá místa přírodními EO. Vytvořit si můžete své vlastní směsi, nebo si můžete vybrat přímo ze široké škály již namíchaných směsí, připravených na základě speciálně vyvinutých receptur a vyrobených z rostliných olejů lisovaných za studena.
Saunování
 • otestujte kvalitu přírodních EO v sauně nejen pro navození příjemné atmosféry. Pouhých 10-20 kapek provoní prostor sytou přírodou a povzbudí psychiku i očistné tělesné proscesy. Póry v pokožce jsou vlivem saunování rozšířené a díky tomu přijímají přírodní éterické látky se zvýšenou intenzitou - opět jsme tedy u důrazu na výběr podle kvality.
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální oleje jednodruhové
Silice SLOW-NATUR vás příjemně překvapí jak svou kvalitou, tak svou cenou.:
Esenciálních olejů (silic) je na našem trhu již více než dostatečná nabídka. Chceme-li však získat maximální účeinek z esenciálních olejů, je třeba důsledně se zajímat o jejich kvalitu.:
Uměle vyrobené oleje jsou z terapeutického hlediska bezcenné a mohou dokonce i škodit, přestože jejich vůbě může někomu připadat příjemná. Čisté esenciální oleje obsahují složité molekuly a isomery, které nelze v laboratoři vyrobit.:
Částečným pomocníkem nám může být při testování i náš vlastní čich. Často lidé říkají, že jim silice "smrdí", nejsou jim příjemné. To může způsobit řada důvodů: nesprávný postup získání silic, přimíchávání levnějších složek pro navýšení objemu atd.:
Důvod však může být i psychosomatický. Podobně jako se nám nechce do nějaké konkrétní činnosti, může nám silice podporující odstranění tohoto problému, situace zpočátku "ne-vonět" právě proto, že nám pomůže vystoupit z osobní zony komfortu či vyřešit dlou:
V takovém případě však budete cítit spíše něco jako "smíšené pocity".:
Vedle esencí TOPVET a SLOW-NATUR si můžete vybrat i z esencí zn. BEWIT, která své výrobky jako jediná na českém trhu tzv. pyramidizuje (tj. zvyšuje jejich účinnost) a jejíž produkty beze zbytku splňují přísná kritéria certifikace pro terapeutické účely.:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: