Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Biologicky aktivní ŽELEZO vitamínový komplex 60 ks

Kód: TOP 30
1 hodnocení
Značka: TOPVET
128 Kč / ks
Skladem (> 3 ks)
Můžeme doručit do:
5.8.2021

Unikátní světová novinka od českého výrobce. Vitamínový komplex slouží k doplnění železa a dalších důležitých vitamínů. Železo přispívá kromě jiného ke snížení únavy a vyčerpání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Biologicky aktivní ŽELEZO vitamínový komplex
 • tento vitamínový komplex slouží k doplnění železa a dalších důležitých vitamínů (vitamín B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12 a C)
 • železo přispívá ke snížení únavy a vyčerpání
 • vitamín C zvyšuje vstřebávání železa. Vitamín C a železo společně podporují normální funkci imunitního systému.
 • vitamíny skupiny B jsou rozpustné ve vodě a celkově přispívají k lepšímu fungování metabolismu. Vitamíny B společně s železem pozitivně ovlivňují tvorbu červených krvinek a hemoglobinu. Vitamíny B pomáhají také k normální činnosti nervového systému, psychické činnosti a přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání.
 • doplnění těchto živin je důležité např. pro vegany, vegetariány, sportovce, ale i pro další skupiny obyvatel dle jejich individuální potřeby
 • obsah tobolky je možné vysypat a vmíchat do jídla či do nápoje
 
1 tobolka
(440 mg)
% RHP Referenční
doporučená dávka
Vitamin E
19,36 mg
166,33 %
Vitamin B
2,09 mg
190 %
Vitamin B2
2,67 mg
190,7 %
Vitamin B6
2,46 mg
175,7 %
Niacin
25,81 mg
161,3 %
Kyselina listová
645 μg
322,5 %
Kyselina pantothenová
17,6 μg
293,3 %
Biotin
80,5 μg
161 %
Vitamin B12
0,005 μg
2 %
Vitamin C
140,8 mg
176 %
Železo
20,53 mg
146,6 %

Složení: tokoferol, thiamin, riboflavin, pyridoxin hydrochlorid, niacinamid, kyselina listová, D-pantothenát vápenatý, biotin, vitamin B12, kyselina askorbová, monohydrát síranu železnatého, maltodextrin, želatina (tobolka), stearan
Doporučené dávkování: 1 tobolka denně.
Skladování: Uchovávejte v suchu při teplotě do 25 °C. Neskladovat na přímém slunci a v mrazu. Obal udržujte těsně uzavřený a po otevření spotřebujte obsah co nejrychleji dle doporučeného dávkování.
Všeobecná upozornění: Doplněk stravy. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící ženy. Ukládat mimo dosah dětí. Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Obsah: 60 tobolek
Výrobce: pro TOPVET MVDr. Jiří Pantůček, Brno

Výsledek obrázku pro vitamín železo

Když nám schází železo
Zmocnila se vás únava, kterou není možné zahnat ani vydatným spánkem? Jste bez energie a přidávají se i další problémy? Na vině může být celá řada faktorů: psychické vypětí, patogenní mikroorganismy... a někdy třeba nedostatek železa.
Deficitem železa trpí velká část populace a obecně jsou k němu náchylnější ženy. Železo je obsaženo především v hemoglobinu, proteinu, který pomáhá transportovat kyslík do organismu. A aby to nebylo tak jednoduché, o nedostatku železa se obvykle nedozvíme včas. Na našem zdraví, ať už fyzickém nebo psychickém, se projeví obvykle až za nějaký čas. Viníkem a středobodem všech nepříjemných projevů je špatné okysličování tkání.
 • Železo je pro život nezbytně důležité, přesto neexistuje přesně stanovená denní dávka, kterou bychom měli přijmout. Uvádí se, že zdravý člověk od 19 do 50 let má přijmout denně 18 mg železa, těhotné ženy by pak dávku měly navýšit na 27 mg denně, naopak ženy, které kojí, by dávku železa měly snížit na zhruba 9 mg denně.
 • Doplňovat železo (například formou doplňků stravy) je vhodné pouze v případě, že v organismu skutečně schází. Jinak k jeho doplňování bohatě stačí vyvážená strava. Nadbytek železa může v organismu také napáchat své škody, podle nutričních specialistů se může dokonce podílet na rozvoji cukrovky nebo srdečních chorob.
Nesnesitelná únava
Bývá jedním z hlavních signálů, že tělu chybí železo. Slabost, ztráta vitality, malátnost, k níž se může přidat také roztržitost, to všechno jsou projevy, které se s nedostatkem železa pojí. Únava má však mnoho příčin, proto je dobré všímat si i další ukazatele nedostatku železa, a těmi jsou především:
 
Bledost
Lidé „bledulky“ působí zranitelně, ale také nezdravě. Bledost pokožky je dána mimo jiné nedostatkem hemoglobinu. Právě on totiž kůži dodává zdravý jas a narůžovělou barvu. Lidé, jimž dlouhodobě chybí železo, bývají skutečně bledí. Nemusí se přitom jednat o barvu pleti: bledé mohou být rty, zejména z vnitřní strany, dásně nebo i spodní víčko.
 
Problematická menstruace
Když je železa málo, očekávali bychom, že také menstruace bude slabší a sotva znatelná. Opak je však pravdou. Ženy, které mají dlouhodobě sníženou hladinu železa, mívají opravdu silnou a velmi bolestivou menstruaci, provázenou křečemi, slabostí, bolestmi hlavy, … S velkou ztrátou krve se pojí i zvýšená potřeba krev doplnit. To však při nedostatku železa není možné, tělo ji mezi cykly nestíhá obnovit. Tento stav může být pro některé ženy nejen nepříjemný, ale také nebezpečný. V mnohých případech pak dochází k silné chudokrevnosti, mdlobám a dalším projevům, které je skutečně nutné řešit.
 
Poruchy srdečního rytmu
Jak už jsme zmínili v úvodu článku, nedostatek železa znamená nedostatečné okysličování tkání, včetně srdce. Poruchy srdečního rytmu vnímáme jako nepříjemný stav, během něhož srdce více či méně přeskakuje, cítíme ho až v krku. Poruchy rytmu mohou doprovázet i pocity paniky, v závažnějších případech slabost a motání hlavy. V důsledku nedostatečného okysličení srdce často dochází k rozvoji srdečních šelestů a arytmií.
 
TIP: Pokud vám srdce bije nepravidelně a máte pocit, že přeskakuje, jako první pomoc velmi dobře slouží lehnout si na bok, schoulit se do klubíčka, chytit se za kolena a silně je tlačit k hrudi. Pokud si nemůžete lehnout, stačí sednout si do dřepu a opět – kolena co nejvíce tlačit k hrudi.
 
Dýchavičnost
Je prioritně spojována s respiračními onemocněními a není radno ji podceňovat. Může však být také jedním z doprovodných projevů nedostatku železa. Jak se projevuje? Zadýcháváním i po krátké fyzické námaze a velice nepříjemným pocitem nemožnosti popadnout dech, „dodýchat se“.
 
Řídnutí vlasů
Kromě bledé pokožky mívají lidé s nedostatkem železa také nekvalitní vlasy. Opět je to dáno nedostatečným okysličováním tkání. Organismus je v takovém případě nucen přepnout se do pohotovostního režimu, to znamená, že začne omezovat přísun kyslíku do méně důležitých míst – například do vlasových kanálků.
 
Hlava jako v okovech
Bolest hlavy potrápí alespoň jednou za život téměř každého z nás. Věděli jste, že mnohdy se za ní skrývá žalostné volání organismu, jemuž schází železo. Tento problém je velice specifický. Všechny projevy nedostatku železa jsou způsobeny špatným okysličením tkání, avšak pro mozek platí opačný problém: navzdory deficitu je právě mozek naopak překysličený, jelikož tělo automaticky zastaví přísun kyslíku méně důležitým tkáním a o to víc jej pak posílá do tkání životně důležitých, prioritně tedy do mozku. Tento stav pak pociťujeme jako svíravou bolest hlavy.
Kde hledat železo?
 • bohatým zdrojem železa je listová zelenina: všechny druhy salátů, rukola, polníček a další
 • pravidelně bychom do svého jídelníčku měli zařadit špenát, brokolici, cizrnu a čočku
 • dobrým zdrojem železa je také kvalitní kuřecí maso
 • je důležité celkově přijímat dostatek všech vitaminů a minerálů
O dostatku či nedostatku železa nás spolehlivě informují krevní testy. Máte-li potíže, vyžádejte si je u svého praktického lékaře. Pokud vás trápí některé z uvedených potíží, anebo se zkrátka jen necítíte ve své kůži, je na místě hledat, kde má problém své kořeny.
Naslouchejte potřebám svého těla a dejte mu to, co doopravdy potřebuje.
autor článku: Mgr. Alena Polakovičová, zdroj článku: celostní medicína

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitaminy a minerály
Druh: Minerály

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Dopřejte si i vy sílu přírody v produktech české rodinné firmy TOPVET! Je úžasné, kolik rodinných firem u nás vzniklo a odvádí mravenčí práci při vývoji a výrobě kvalitních alternativ k produktům známých ze supermarketů a reklam (také už vás napadlo ono známé re-klama = opakované klamání?). Obvykle tyto firmy rostou úměrně tomu, jak se jejich produkty stávají známé díky doporučení spokojených zákazníků mezi sebou, neinvestují do neskutečně drahých reklam v médiích a tak je to někdy jen otázka štěstí či náhody na jejich produkty "narazit" a s příjemným údivem zjistit, že jsou mnohem mnohem mnohem kvalitnější než ty nahoru dolů omýlané výrobky v médiích. Jsme rádi, že vám tuto náhodu můžeme zprostředkovat a doporučit výrobky TOPVET - především jejich bylinné sirupy, mýdla Luxury a lékárenské zboží.
Těší nás, že společnost TOPVET získala nepřímé ale významné ocenění, když byla zahrnuta do reportáží Toulavá kamera - Za rodinným stříbrem. Podívejte se na dokument, který měl premiéru 9. 8. 2019.
A nyní již dovolte malou citaci z webových stránek společnosti:
 
TOPVET - Dr. Jiří PANTŮČEK
Výsledek obrázku pro topvet Související obrázek
 
Vzhledem k tomu, že kořeny naší firmy sahají až do r. 1990, lze firmu TOPVET považovat za tradičního českého výrobce přírodní kosmetiky a doplňků stravy. Firma vznikla jako firma rodinná, a proto i dnes, přesto že lidský potenciál již dávno není pouze z okruhu rodiny, udržujeme si uvnitř firmy stejný zápal pro věc a stejné nadšení jako před lety.
Budeme si považovat za čest spolupracovat se všemi, kteří chtějí stejně jako my čerpat z přírody její sílu, zdraví a přirozenou aktivitu.
TOPVET garance:
 • použité suroviny splňují parametry nejvyšší kvality, některé suroviny pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a jsou označeny jako BIO
 • použití výrobních postupů, které jsou maximálně šetrné pro přírodní látky
 • BIO přípravky Topvet neobsahují žádné ropné látky
 • BIO kosmetické přípravky Topvet neobsahují žádné konzervanty, syntetická barviva, syntetické parfémy, živočišné složky, GMO suroviny
 • žádný přípravek firmy Topvet nikdy nebyl, a ani v budoucnu nebude, testován na zvířatech
 • použití recyklovatelných obalů bez zdravotních rizik 
ISO 9001 - ISO 22716
Naše společnost zavedla a používá systém managementu kvality v oboru vývoj, výroba, skladování a distribuce doplňků stravy, extraktů, tinktur, kosmetických přípravků a veterinárních přípravků. Na základě vykonaného auditu bylo prokázáno splnění požadavků normy ČSN EN ISO 9001 : 2009. Dále zavedla a používá proces SVP výroby pro následující obory/procesy činností: vývoj, výroba, skladování a distribuce kosmetických přípravků, veterinárních přípravků, extraktů a tinktur, který odpovídá požadavkům normy ČSN EN ISO 22716 : 2008.
Naší prací podporujeme nadační fond dětské onkologie KRTEK - pomozte i Vy zakoupením našich výrobků.
 
Výsledek obrázku pro krtek dětská onkologie topvet