Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Biologicky aktivní VÁPNÍK AQUAMIN 60 ks

Kód: TOP 29
1 hodnocení
Značka: TOPVET
128 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Unikátní světová novinka od českého výrobce. Tento komplex je vhodný při osteoporóze, ke zvýšení kvality a pevnosti kostí a zubů, ke zlepšení činnosti svalů a pro podporu funkce trávicího aparátu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Biologicky aktivní VÁPNÍK AQUAMIN 60 ks
 • aquamin je multiminerální složka pocházející ze zvápenatělých mořských řas. Tato červená řasa se získává v čistých vodách severního Atlantiku.
 • aquamin obsahuje vysoký podíl vápníku, hořčíku, selenu, zinku a dalších 70 minerálních látek. Vzájemná interakce mezi těmito látkami spolu s vysokou biologickou dostupností vytváří z Aquaminu unikátní „bioaktivní komplex“, který je obzvláště vhodný při osteoporóze, ke zvýšení kvality a pevnosti kostí a zubů, ke zlepšení činnosti svalů a pro podporu funkce trávicího aparátu.
 • vhodný doplněk pro aktivní sportovce, ale i pro děti v obdobích rychlého růstu, těhotné a kojící ženy
 • vzhledem k jeho rostlinnému původu je vhodný i pro vegetariány, vegany, makrobiotiky i zastánce BIO-potravin
 • obsah tobolky je možné vysypat a vmíchat do jídla či nápoje
 
1 tobolka
(620mg)
Denní dávka
1 - 4 tobolky
% DDD
Denní doporučená dávka
Aquamin
620 mg
620 – 2480 mg
Není stanoveno
z toho vápník
198 mg
198 - 792 mg
24,75 - 99 %
z toho hořčík
13,6 mg
13,6 – 54,4 mg
3,6 – 14,5 % DDD
 
Složení: Aquamin z mořské řasy Lithothamnion sp. (přírodní zdroj vápníku – uhličitan vápenatý, přírodní zdroj hořčíku – hydroxid hořečnatý), želatina (tobolka)
Doporučené dávkování: 1 – 2 tobolky 1 - 2 x denně. Při preventivním užívání doporučujeme 1 tobolku denně, při terapeutickém užívání až 4 tobolky denně.
Skladování: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě. Neskladovat na přímém slunci a v mrazu.
Všeobecná upozornění: Doplněk stravy. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
Obsah: 60 tobolek
Výrobce: Pro Biovitality vyrábí MVDr. Jiří Pantůček, Vodova 40, Brno
Země původu: Česká republika

Vápník - obecné, ale důležité informace
Na složení našeho těla se podílí asi 20 různých minerálních látek a to cca ze 4-5 % hmotnosti našeho těla. Vápník je z nich nejvíce zastoupený minerál v našem těle a z oněch výše uvedených procent tvoří téměř polovinu! Na dostatečný příjem tohoto biogenního prvku bychom měli klást důraz, neboť v těle plní řadu nezastupitelných funkcí:
 • spolu s fosforem je zodpovědný za stavbu a mineralizaci kostí a zubů
 • spolu s hořčíkem a draslíkem pomáhá udržovat srdeční rytmus
 • působí při přenosu nervových vzruchů
 • zúčastňuje se procesu regulace pH krve
 • zúčastňuje se kontrakce svalů
 • je nejdůležitější dietetický faktor pro metabolismus kostí, přičemž důležitou roli hrají i některé další faktory. 99 % vápníku se soustřeďuje v kostech a zubech.
 • průměrná DDD pro dospělého člověka se pohybuje okolo 1 g. Nároky na tento minerál se zvyšují u dětí ve vývinu, těhotných žen a hlavně ve stáří, kdy dochází k přirozenému úbytku kostní hmoty - tam se DDD pohybuje až okolo 1,5 g. Z jakých potravin ale vápník brát co nejefektivněji?  
Živočišné vs. rostlinné zdroje vápníku
 • Zde se dostáváme na velmi tenký led. O nejvhodnějších zdrojích tohoto minerálu se vedou debaty už léta. Zastánci racionální vyvážené stravy a většinová část společnosti uvádí jako nejvhodnější a zároveň nejbohatší zdroje mléko, tvrdé sýry, mléčné výrobky ale i ryby jako např. sardinky a losos. Vegetariánsko-veganská a menšinová část společnosti zase uvádí jako nejvhodnější zdroje ty rostlinné - mák, ořechy, fazole a některé druhy zeleniny (např. kapusta a brokolice). Rostlinná strava ale obsahuje tzv. antinutriční látky, které snižují jeho vstřebatelnost. Tak například pro představu: využitelnost vápníku z dobře připravené brokolice se pohybuje ≥ 50 %, zatímco využitelnost vápníku ze špenátu je ≤ 5 %. K tomu, abyste dostali stejné množství vápníku jako z 250 ml mléka byste potřebovali zkonzumovat přes 100 g mandlí...a to navíc nezapočítáváme nižší vstřebatelnost, takže by to na konci bylo ještě více. Na druhou stranu panuje přesvědčení, že vápník z mléka se sice uvolní, ale hned se zase naváže na sirné aminokyseliny, které ho vyváží. Jistě jste také slyšeli o tzv. vápníkovém paradoxu, kdy mléko a mléčné výrobky jsou považovány za kyselé a působí na tělo tak, že naopak ještě další vápník z těla vyvazují. V poslední řadě se také vápník může přidávat do některých produktů uměle - jsou to např. sójové produkty, cereálie, džusy apod.
 • Kde je tedy pravda? Jak tomu obvykle bývá...pravda je někde na půl cesty. Vstřebatelnost vápníku je ošemetná a může být ovlivňována jednak pozitivně a jednak negativně. Mezi pozitivní faktory patří správný poměr s fosforem (což např. mléko má), dostatek vitamínu D, ale třeba i přítomnost laktózy. Mezi faktory zhoršující vstřebávání vápníku patří přítomnost fosfátů (např. v kolových nápojích), fytátů a oxalacetátů, tavících solí kys. fosforečné (tavené sýry), vysoký příjem kofeinu, alkoholu a samotné kouření. Kvalita absorpce tohoto minerálu je také vázána na věk, zdravý stav střev a celkový zdravotní stav. Je tedy nešťastné vypichovat jeden nejlepší zdroj vápníku a neustále polemizovat jestli rostlinné nebo živočišné. Do stravy bychom vždy měli zařadit spektrum zdrojů a zároveň dbát na správnou činnost našich střev, naše zdraví, a dostatek vitamínu D.

Jak už jste si přečetli, až 99 % vápníku je uloženo v našich kostech a zubech. Kost se skládá z organické matrixe, která vytváří hustou prostorovou síť dutin vyplněných kostním minerálem, v jejichž krystalické struktuře jsou zabudované ještě další minerální prvky, především hořčík a sodík. Je zde také zastoupený v menší míře analog vápníku a hořčíku - mangan, jehož přítomnost má velký vliv na pružnost kostí.

 • v kostech neustále probíhá přestavba kostní tkáně, tzv. remodelace. Je výsledkem dvou současně probíhajících procesů a to odbourávání kostní tkáně a její novotvorby. Tento proces je poměrně složitý a vyžaduje součinnost mnoha látek, prvky počínaje a hormony konče.V celé kostře se denně rozloží a opětovně vytvoří asi 2 g kostní tkáně. Aby se však kostní minerál mohl vytvořit, musí být splněny určité podmínky. První podmínkou je, že v potravě musí být zajištěn dostatečný přísun vápníku. To samo o sobě nestačí, protože vápník se musí dostat přes střevní sliznici do krve. Tento přestup je bez přítomnosti vitamínu D prakticky nemožný, a tak druhou podmínkou je zajištění odpovídajícího množství vitamínu D v trávenině. Tělo nedokáže v kostech ukládat samotný vápník, musí z něj vzniknout kostní minerál. V okamžiku, kdy se tedy vápník dostane do krve, je následně krví přiveden do kostní tkáně, kde probíhají reakce vedoucí k tvorbě kostního minerálu. Základem kostního minerálu je fosforečnan vápenatý, který obsahuje další příměsi. Třetí podmínkou je tedy současná přítomnost dalších minerálních prvků, především fosforu, hořčíku a zinku. Pokud tyto prvky nebudou přítomny, kostní minerál nemůže vzniknout, krev odvede vápník do ledvin a následně je vyloučen močí z těla ven. Také je důležitá přítomnost manganu a mědi, protože tyto prvky se podílí na tvorbě organické části kostí.
 • aby nenastala situace vedoucí k odvápňování kostí a těla, je třeba zajistit vyrovnanou bilanci v příjmu a výdeji vápníku. Při dodržení normálního pitného režimu a při běžné denní aktivitě se vyloučí močí za den cca 100 mg vápníku a to bez ohledu na to, jaký je vstřebaný podíl z tráveniny (jídla). Pokud je příjem vápníku příliš nízký nebo je přijímán ve formě špatně vstřebatelné, vyrovná tělo snížený příjem z potravy odbouráním kostního minerálu. V takovém případě je bilance mezi uložením vápníku do kostí a jeho vyloučením z kostí negativní.
 • v období těhotenství a kojení je z důvodů zvýšené produkce estrogenů významně ovlivněna vstřebatelnost vápníku z tráveniny a může dosáhnout až 60 % přijatého množství v potravě. Přesto v důsledku enormního vylučování vápníku mlékem dochází u většiny maminek k odvápnění kostí, a to i v případech dostatečné konzumace mléčných výrobků. Proto se doporučuje v průběhu těhotenství a zejména kojícím maminkám posílit příjem vápníku vhodným doplňkem stravy. Vzhledem k vysokým nárokům na činnost ledvin je potřeba volit nezátěžové formy příjmu vápníku (laktát příp. citrát).
 • při menopauze naopak nastává pokles produkce ženského pohlavního hormonu – estrogenu a tím je narušena hormonální rovnováha. Hormonální změny však nezpůsobují pouze klimakterické potíže. Prudký úbytek ochranných hormonů totiž vede ke změnám ve struktuře a funkci kosti, zejména pak ke snížení objemu kostní tkáně. V důsledku jejího úbytku následně dochází k narušení celistvosti a pevnosti kosti, která se stává mnohem křehčí a tím se zvyšuje riziko vzniku osteoporózy.
 • hlavním zdrojem vápníku jsou především mléčné výrobky a mléko. Pokud však člověk nekonzumuje ryby (především rybí tuk) a nepohybuje se na slunci, tak má většinou málo vitamínu D a vápník přijatý potravou pouze projde střevem do stolice, aniž by jej tělo dokázalo využít.
 • pro úspěšné vstřebání vápníku je důležitá ve vodě rozpustná sloučenina vápníku, která projde do krve přes střevní stěnu. Většina anorganických sloučenin vápníku je ve vodě velmi špatně rozpustná, ale pokud je v žaludku dostatek volné kyseliny, tato dokáže tyto nerozpustné sloučeniny aspoň částečně rozkládat. Vzniklý chlorid vápenatý je velmi dobře ve vodě rozpustný a tedy i dobře vstřebatelný. Jakékoliv doplňky stravy obsahující anorganické sloučeniny vápníku jako je například oxid, uhličitan nebo síran vápenatý musí být proto konzumovány před jídlem a v žaludku nesmí být zbytky žádné potravy. Z tohoto důvodu se doporučuje takové doplňky stravy konzumovat ráno po procitnutí a nalačno. V těchto případech se však často objevuje nevolnost, proto se používají v moderních doplňcích stravy organické formy vápníku, především mléčnan nebo citrát vápenatý. Jsou to sloučeniny ve vodě dobře rozpustné a lze je tedy konzumovat i po jídle. Mléčnan nedráždí sliznici žaludku vůbec, citrát mírně, ve srovnání s anorganickými sloučeninami se však jedná o zanedbatelnou odezvu.
 • využitelnost vápníku z mléčnanu je asi 38 %, z citrátu přibližně 36 %, z mléčných výrobků 30 až 38 %, z rostlinných zdrojů 16 až 22 %, z uhličitanu vápenatého nalačno 6 až 8 %, po jídle méně než 3 %. Bioaktivní VÁPNÍK AQUAMIN je vyjímečný jak svou formou, tak právě i svou vysokou vstřebatelností.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitaminy a minerály
Druh: Minerály

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 TOPVET - Dr. Jiří PANTŮČEK
(nově GREEN IDEA)
výrobky pro lidi i jejich kamarády: psy, kočky a koně
 
TOPVET - přírodní kosmetika Letní nabídka
 
Dopřejte si i vy sílu přírody v produktech české rodinné firmy TOPVET! Je úžasné, kolik rodinných firem u nás vzniklo a odvádí mravenčí práci při vývoji a výrobě kvalitních alternativ k produktům známých ze supermarketů a reklam (také už vás napadlo ono známé re-klama = opakované klamání?). Obvykle tyto firmy rostou úměrně tomu, jak se jejich produkty stávají známé díky doporučení spokojených zákazníků mezi sebou, neinvestují do neskutečně drahých reklam v médiích a tak je to někdy jen otázka štěstí či náhody na jejich produkty "narazit" a s příjemným údivem zjistit, že jsou mnohem mnohem mnohem kvalitnější než ty nahoru dolů omýlané výrobky v médiích. Jsme rádi, že vám tuto náhodu můžeme zprostředkovat a doporučit výrobky TOPVET - především jejich bylinné sirupy, mýdla Luxury a lékárenské zboží.
Těší nás, že společnost TOPVET získala nepřímé ale významné ocenění, když byla zahrnuta do reportáží Toulavá kamera - Za rodinným stříbrem. Podívejte se ZDE na dokument, který měl premiéru 9. 8. 2019.
A nyní již dovolte malou citaci z webových stránek společnosti:
Vzhledem k tomu, že kořeny naší firmy sahají až do r. 1990, lze firmu TOPVET považovat za tradičního českého výrobce přírodní kosmetiky a doplňků stravy. Firma vznikla jako firma rodinná, a proto i dnes, přesto že lidský potenciál již dávno není pouze z okruhu rodiny, udržujeme si uvnitř firmy stejný zápal pro věc a stejné nadšení jako před lety.
Budeme si považovat za čest spolupracovat se všemi, kteří chtějí stejně jako my čerpat z přírody její sílu, zdraví a přirozenou aktivitu.
TOPVET garance:
 • použité suroviny splňují parametry nejvyšší kvality, některé suroviny pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a jsou označeny jako BIO
 • použití výrobních postupů, které jsou maximálně šetrné pro přírodní látky
 • BIO přípravky Topvet neobsahují žádné ropné látky
 • BIO kosmetické přípravky Topvet neobsahují žádné konzervanty, syntetická barviva, syntetické parfémy, živočišné složky, GMO suroviny
 • žádný přípravek firmy Topvet nikdy nebyl, a ani v budoucnu nebude, testován na zvířatech
 • použití recyklovatelných obalů bez zdravotních rizik 
ISO 9001 - ISO 22716
Naše společnost zavedla a používá systém managementu kvality v oboru vývoj, výroba, skladování a distribuce doplňků stravy, extraktů, tinktur, kosmetických přípravků a veterinárních přípravků. Na základě vykonaného auditu bylo prokázáno splnění požadavků normy ČSN EN ISO 9001 : 2009. Dále zavedla a používá proces SVP výroby pro následující obory/procesy činností: vývoj, výroba, skladování a distribuce kosmetických přípravků, veterinárních přípravků, extraktů a tinktur, který odpovídá požadavkům normy ČSN EN ISO 22716 : 2008.
Naší prací podporujeme nadační fond dětské onkologie KRTEK - pomozte i Vy zakoupením našich výrobků. 
Výsledek obrázku pro krtek dětská onkologie topvet