Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ❤️. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Bambusový zubní kartáček CARBON 2010 štětinek

Kód: ALT 01
100% příroda
1 hodnocení
78 Kč / ks
Na dotaz
Můžeme doručit do:
19.1.2024
Jedinečný zubní kartáček se štětinkami z uhlíkového vlákna pro dosažení vyššího bělícího efektu a dezinfekci dutiny ústní. V bambusových zubních kartáčcích se dokonale snoubí nejlepší zdravotní vlastnosti spolu s ekologickou šetrností.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bambusový zubní kartáček CARBON
 • jedinečný zubní kartáček, který má štětinky z uhlíkového vlákna pro dosažení vyššího bělícího efektu a dezinfekci dutiny ústní
 • má měkké (soft) štětinky - je v souladu s nejmodernějšími dentálními doporučeními pro zdraví vašich zubů i dásní
 • lehká rukojeť je z tepelně upraveného bambusu, nejekologičtějšího materiálu pro průmyslovou výrobu
 • celý kartáček je bez problémů plně biologicky rozložitelný (kompostovatelný)
 • výjimečné uhlíkové štětinky: štětinky kartáčku jsou vyrobené z bambusové celulózy tloušťky 0,15 mm, zpracované při vyšší teplotě, čímž dochází ke karbonizaci bambusu. Tímto výrobním procesem vzniká uhlíkové vlákno, které má pozitivní vliv na velmi efektivní čištění zubů a dezinfekci ústní dutiny.
 • krabička je vyrobena z plně recyklovatelného papíru
 • rozměr kartáčku: délka kartáčku 17,5 cm, výška štětin 1,1 cm, plocha čistící části kartáčku 1,1 x 2,4 cm
 • počet štětinek: 2010 (60 štětinek na 1 otvor, počet otvorů 34)

Bambusové zubní kartáčky směle snesou porovnání s kartáčky zn. CURAPROX a české alternativy této značky, tj. kartáčky SPOKAR-X
 • běžný zubní kartáček má 500-800, v lepším případě 1.000 štětin. Při čištění takovým kartáčkem zůstává na povrchu zubů velké množství plaku. Všechny námi prodávané zubní kartáčky mají 1500 - 5500 štětinek.
 • na českém trhu se bohužel velmi často objevují v e-shopech i v kamenných obchodech nekvalitní verze bamusových zubních kartáčků - jak možná víte a možná se dozvíte až právě nyní, všechny výrobky v naší nabídce nejprve dlouhodobě testujeme doslova na vlastní kůži (na vlastní zoubky), vy tak máte jistotu koupě kvalitních výrobků
 • cenové porovnání: oproti zn. Curaprox jsou bambusové zubní kartáčky výrazně levnější (cca o 30-40 %), cenový rozdíl se zubní kartáčky Spokar-X je zanedbatelný
 • počet štětinek:
  • zn. Curaprox: 1560/Soft, 3960/Super soft, 5460/Ultra soft, případě 7600/Ultra soft smart o síle 0,1 mm
  • zn. Spokar-X: 2500/Soft, 3500/Super soft, 5500/Ultra soft (vlákna se zaoblenými konci)
  • bambusové zubní kartáčky v naší nabídce: BAMBOO 2720 přírodních vláken z bambusové celulozy (síla 0,13 mm), HEALTH soft 1700 vláken z nylonu 4 (síla 0,15 mm), Carbon 2010 karbonizovaných přírodních vláken
Rozhodujícím faktorem se může stát vedle ceny a nemalého přínosu pro ekologii (ročně jde na světové skládky alarmujících 4,7 miliardy zubních kartáčků) také individuální pocit při použití.
Osobní zkušenosti z testování produktu:
 • při prvním použití se může zdát hlava dospěláckého kartáčku "malá", vlákna jsou oproti kartáčkům Curaprox a Spokar "jinak osazená" - působí jakoby řidším dojmem (viz foto). Kupodivu je to spíš příjemný rozdíl - kartáček se snadněji dostane i do zadních částí úst
 • zuby jsou po vyčištění bambusovým kartáčkem stejně příjemně hlaďounké jako při čištění přírodním kartáčkem YONI
 • při užívání kartáčku BAMBOO se občas může zpočátku užívání stát, že vypadne vlákno. Přestože jde spíše o vyjímečnou záležitost, považujeme za férové to říct :). U verzí HEALTH (nylon) a Carbon k tomuto jevu nedošlo nikdy, takže je možné, že i u kartáčku BAMBOO šlo spíš o atypickou situaci během testování.

Podrobné informace:
Bambusové zubní kartáčky z naší nabídky splňují všechny standardy stanovené Světovým sympoziem dentální hygieny pro zdravý a vyhovující zubní kartáček. Jsou vyrobeny bez použití zbytečných plastů - bez ftalátů a BPA. Na odborné rady dentálních hygieniků jsou zubní kartáčky osazeny měkkými jemnými štětinkami (soft - kartáček HEALTH soft), případně extra jemnými (extra soft - kartáčky BAMBOO a JUNIOR). Štětinky jsou uloženy ve 4 řadách, dlouhé jsou 11 mm (10 mm při JUNIOR) a silné pouhých 0,13 mm (pro srovnání: nejznámější zdravé kartáčky na českém trhu mají sílu 0,1 mm - rozdíl je tedy opravdu nepatrný.) Štětinky jsou šetrné k vašim dásním i zubům.
Zároveň je to i ta nejlepší volba pro životní prostředí. Bambusové zubní kartáčky jsou 100% biologicky rozložitelné, balené jsou v recyklovatelné papírové krabičce, takže po výrobku nezbývá žádný dlouhodobý odpad. 
Bambusové zubní kartáčky byly vyvinuty s cílem vytvořit zdravotně ideální zubní kartáček pro jeho uživatele. Pyšní se mottem "zdravý zubní kartáček". Toto tvrzení je o bambusových kartáčcích pravdivé hned z několika pohledů:
1. výborné čistící vlastnosti
Zubní kartáčky Curanatura a Dental Bright jsou jako jedny z mála kartáčků na českém trhu designované podle přesných specifikací pro zdravotně nejideálnější zubní kartáček, stanovených na Sympoziu dentální hygieny.
2. perfektní složení
Výběr materiálů podléhá přísným zdravotním kritériím. Všechny použité materiály včetně obalu jsou naprosto v souladu se zdravým životním stylem, neobsahují žádné příměsi ani stopy nebezpečných chemických sloučenin (včetně ftalátů a bisfenolu A - jinak celkem běžných sloučenin v mnoha spotřebitelských produktech) a jsou 100% ekologicky nezávadné a rozložitelné.
3. kvalitní zpracování ručky
Rukojeť zubního kartáčku je vyrobena z vláken bambusové třtiny. Povrch je speciálně tepelně upraven. Použití tohoto materiálu má několik výhod:
 • bambus jako přirozeně nejrychleji rostoucí rostlina na planetě obsahuje látku zvanou bambusový-kun, která je přirozeně antibakteriální a antimikrobická. To znamená, že bambus má přirozenou ochranu proti škůdcům a plísním a proto při jeho pěstování není potřeba používat ani pesticidy ani hnojiva. Tím je vyloučena velká část nežádoucích chemických reziduí v konečném bambusovém produktu - ručce zubního kartáčku.
 • povrchová úprava ručky zaručuje kromě atraktivního vzhledu a příjemného zacházení tzv. karbonizaci povrchu, která rapidně prodlužuje životnost ručky a má za výsledek voděodolnost povrchu. Tím je účinně zabraněno  usazování nečistot a mikrobů.
4. pečlivě volené štětinky
Štětinky jsou také voleny podle přísných zdravotních kritérií. Vyvinuté byly výhradně v měkkém provedení v rozsahu výslovně doporučeném profesionálním dentálním hygienikem. Materiál štětinek je buď nylon 4 nebo přírodní bambusová celuloza. V obou případech se jedná o 100% biologicky rozložitelný materiál.
 • štětinky zubního kartáčku BAMBOO - vlákna bambusové celulozy byla zvolena jako zelená alternativa nylonových štětinek. Bambusová vlákna jsou vyjímečně pružná a trvanlivá, což z nich činí ideální materiál pro štětinky zubních kartáčků. Zároveň byly zachovány správné vlastnosti kartáčku - což bylo prokázané testováním kartáčků Curanatura pod dohledem dentálního hygienika.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: