Přidejte se k nám a už vám nic neunikne ♥. Co všechno získáte "obyčejnou registrací"? 1. Uvidíte CELOU nabídku e-shopu. 2. Možnost nákupu vybraných produktů za VIP ceny. 3. Možnost pronakupovat se na věrnostní slevy ve výši až 5 %.

Autotrakční lehátko AL MEDIC

Kód: DOL 01
Neohodnoceno
Značka: 1 Dolejší
6 400 Kč / ks
Zdarma k objednávce

Konec bolestí páteře, kyčlí a mnoha dalších zdravotních diskomfortů. Rehabilitační pomůcka vyvinutá pro preventivní a léčebné využití nejen při bolestech zad či páteře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Autotrakční lehátko MEDIC AL 200, AL 080 vyrábí firma DOLEJŠÍ již od r. 1991. Lehátko bylo vyvinuto pro preventivní a léčebné využití při bolestech a onemocnění zad, páteře a pohybového systému. Trvalé jednostranné zatížení, ať už v sedě nebo ve stoje, tak typické pro náš současný život, vede postupně k přetížení a následně poškození přetěžovaných částí těla:
 • přetížení žilního oběhu dolních končetin
 • přetížení meziobratlových plotének
 • přetížení kyčelních kloubů
 • přetížení vnitřních orgánů při poloze v sedě
Obrácená poloha na autotrakčním lehátku vyrovnává tyto důsledky přetížení tím nejpřirozenější a nejefektivnějším způsobem. Autotrakční lehátko Vás jemně a plynule přetočí do pozice, která je vám v té chvíli přirozeně příjemné - vše ovládáte pouze opravdu lehounkými pohyby ruky. 
Toto autotrakční lehátko má příznivé účinky na celou řadu částí našeho těla (kostra, krevní oběh, vnitřní orgány, plíce, mozek, estetika, terapie). O všech těchto příznivých účincích si můžete přečíst v záložce "tipy".
 
Účinky obrácené polohy
(rozpis všech účinků najdete v záložce "dokumenty")
V případě vertikálního lidského krevního oběhu hraje velkou roli zemská přitažlivost, která pod rovinou srdce postihuje zejména žilní systém
Žilní krev je směrem k plicím a srdci hnána hlavně svalovými stahy stlačujícími žíly. U přírodního člověka pracujícího tělesně, takové řešení plně dostačuje, u člověka civilizovaného, vedoucího převážně sedavý způsob života, jsou tyto svalové stahy nedostatečné. To vede k nahromadění žilní krve v dolních končetinách a zejména v břišní krajině, kde krev stagnuje v břišních orgánech, což narušuje jejich dobrou funkci. 
U civilizovaného člověka pracujícího převážně hlavou, může být podobnými problémy zatížena i ta část oběhu krve tepenné, která se nachází nad rovinou srdeční a okysličenou krví zásobuje mozek. Vzpřímená poloha je také příčinou posunutí vnitřních orgánů (poklesu žaludku, střev…), což vede k funkčním poruchám. Proto například i jogíni zcela logicky kladou velký důraz na obrácené polohy, které umožňují takřka okamžitě odstranit nevýhody vzpřímeného postoje.
Účinky na kostru
V obrácené poloze na autotrakčním lehátku se svaly rychle uvolňují a páteř se citelně prodlouží už po několika minutách. Toto prodlužení je způsobeno znovunasátím tekutiny do jádra ploténky, které vyživuje chrupavku. Tím dochází k regeneraci meziobratlových plotének. Vzhledem k tomu, že pro bolesti zad je charakteristické jejich opakovaní a věkem dochází k degenaraci, je to důvod pro pravidelné používání lehátka. Obrácenou polohou na autotrakčním lehátku dosahujeme: 
 • předcházení vzniku statických poruch páteře(skolióza) u mladých jedinců v období růstu
 • prevence vzniku bolestivých vertebrogenních stavů (bolestí zad)
 • léčby všech bolestivých vertebrogenních syndromů
 • léčby poruch statiky páteře mladých jedinců (vadné držení těla, skoliotické a kyfotické držení těla, léčby skolióz všech stupňů)
Před objednáním lehátka využijte možnost jeho otestování v praxi u nás v kanceláři v Hranicích. Věřte, že nic nenahradí ten úžasný pocit uvolnění, který zažijete při prním "zavěšení".  Pro inspiraci a hlavně pro vizualizaci, jak to vlastně funguje, se můžete podívat ZDE na instruktážní video.
Cena zahrnuje autotrakční lehátko a náklady na  poštovné a balné ve výši 400,- Kč účtované výrobcem pro dodání přímo na vaši adresu. Expedice probíhá vždy v úterý a ve středu, tzn. že pokud je vaše platba připsaná nejpozději v pátek na náš účet, obratem odesíláme pokyn k odeslání lehátka na vámi udanou adresu. Lehátko je expedováno obvykle hned následující úterý.
 
Autotrakční lehátko má příznivé účinky na celou řadu částí lidského těla.
Účinky na krevní oběh
Obrácená poloha na autotrakčním lehátku má významné účinky na krevní oběh. Víme, že vzpřímená poloha podporuje městnání krve v žilách v částech těla pod úrovní srdce, zatímco nad úrovní srdce je bržděn tok tepenné krve.
Obrácená poloha na autotrakčním lehátku způsobuje obrat v této situaci: žilní krev je okamžitě odváděna ze žil nohou a jsou odstraněny krevní stáze z břišních orgánů. Tím se urychluje návrat žilní krve do srdce. Uspíšením návratu žilní krve dostávají plíce větší množství krve k pročištění.
Obrácená poloha na autotrakčním lehátku spolu s hlubokým dýcháním tak očišťuje organismus, aniž by zatěžoval srdce, jež bije rovnoměrně a klidně. Tepenná krev přichází v dostatečné míře a pod lehkým tlakem do mozku, zatímco ve vzpřímené poloze musí tato krev překonávat gravitaci.
Obrácená poloha na autotrakčním lehátku působí preventivně proti žilním městkám, křečovým žílám a hemeroidům. Při sklonech k těmto obtížím přispěje obrácená poloha k jejich odstranění nebo alespoň zmírnění.
Účinky na vnitřní orgány
Oblast břicha je v podstatě staveništěm organismu. Jde o oblast mezi bránicí a pánví, která hraje v našem životě rozhodující úlohu. Obrácená poloha na autotrakčním lehátku uvádí do oběhu masy krve z břišních orgánů. Mimo to zajišťuje dobrý odtok krve z orgánů uložených v podbřišku, kde prakticky trvalá poloha vsedě (charakteristická pro mnoho lidí) vede takřka k trvalému překrvení.
Prostatické potíže, jimiž trpí tolik mužů po padesátce, jsou komplikovány (a někdy dokonce vyvolány) tímto městnáním. Při obrácené poloze na autotrakčním lehátku dochází k uvolnění prostaty a je pociťována okamžitá úleva. Dochází rovněž k odkrvení pohlavních orgánů.
Břišní orgány, které trpí často poklesem (ptózou ledviny, žaludku, střeva…), se dostávají znovu do své normální polohy a nabývají původní formy, pokud provádíme obrácenou polohu na autotrakčním lehátku systematicky.
Obrácená poloha na autotrakční lehátku působí mimořádně dobře na zažívací ústrojí a jeho přidatné žlázy, zejména na játra. Mnoho lidí se sedavým zaměstnáním trpí více či méně zjevným překrvením tohoto orgánu. Uvědomíme-li si, že veškerá žilní krev z trávícího ústrojí prochází játry, pochopíme, že je nutné se vyhnout překrvení tohoto orgánu. Zajištění dobrého průtoku žilní krve trávícím systémem povede k lepšímu přívodu tepenné krve a tudíž ke zlepšení zažívacích funkcí. Během obrácené polohy na autotrakčním lehátku dochází k účinné masáži jater.
Účinky na plíce
Obrácená poloha na autotrakčním lehátku upravuje radikálním způsobem dýchání. Působí především během výdechu, jež je v dýchacím cyklu rozhodující. Nedostatečný výdech vede k trvalé stagnaci zbytkového vzduchu, který je v podstatě toxický. Jinými slovy tedy snižuje množství vzduchu, které můžeme vdechnout.
Plíce civilizovaných lidí jsou špatně provětrávány. Obrácená poloha na autotrakčním lehátku usnadňuje hluboký výdech tlakem orgánů na bránici. Horní část plic je dobře ventilována a to je pro naše zdraví zvlášť důležité.
Účinky na mozek
Mozek je nejlépe prokrvený orgán našeho těla, neboť jeho potřeba čerstvé krve je nesrovnatelně vyšší než u jiných orgánů nebo tkání. Během obrácené polohy na autotrakčním lehátku přitéká krev pomocí gravitace v dostatečném množství a pod mírným tlakem do mozkového oběhu, aby jej doslova pročistila.
Obrácená poloha na autotrakčním lehátku zachovává, popřípadě obnovuje pružnost kapilár. Dostatečné promytí a otevření mozkových vlásečnic odstraňuje většinu migrén a dalších bolestí hlavy. Obrácená poloha prokrvením mozku podporuje a stimuluje duševní funkce. Paměť se zlepšuje stejně jako soustředění, zvyšuje se odolnost proti nervové únavě, mizí stavy úzkosti a nervozity – a to vše, když se denně praktikuje obrácená poloha na autotrakčním lehátku. Zlepšují se fyziologické funkce mozku a tím je umožněno každému jedinci lépe využívat svých duševních schopností.
Estetické účinky
Tím, že obrácená poloha na autotrakčním lehátku zlepšuje statiku páteře, zajišťuje nám vzpřímený,lidský postoj a přirozeně pružnou chůzi. Dostatečným prokrvením obličeje tepennou krví je pokožka lépe živena než pomocí kosmetických přípravků. Díky obrácené poloze dochází k omlazování kůže a k její regeneraci. Dochází také k dobrému prokrvení vlasové pokožky a k podpoře růstu vlasů
Další účinky obrácené polohy na autotrakčním lehátku jsou odstranění nespavosti a prohloubení spánku. Nejvhodnější doba pro aplikaci obrácené polohy na autotrakčním lehátku je večer po celodenní zátěži. Ta je z těla obrácenou polohou doslova sejmuta. Protože následně již nejsme vystaveni žádné zátěži (jdeme spát), přetrvává rozvolnění páteře a kloubů až do rána. Tím jsou samozřejmě podpořeny a prohloubeny všechny další účinky, které obrácená poloha s sebou nese, včetně terapeutických účinků.
Terapeutické účinky
Zemský povrch je nabit záporně, avšak vysoká atmosféra má náboj kladný. Spodní vrstvy atmosféry, v nichž žijeme, se tedy nacházejí v elektrostatickém poli směřujícím shora dolů. Při poloze ve stoje je člověk vystaven vertikálnímu proudu této energie. Při obrácené poloze na autotrakčním lehátku působí tento proud na tělo opačně. To má u lidí vyrovnávací účinek. Ten vede k vysoké terapeutické hodnotě obrácené polohy. 
Pohlížíme-li na život z hlediska biofyzikálního, vidíme, že elektrické jevy jsou základem veškerého buněčného života a docházíme k tomu, že konečnou fází všeho je elektrický náboj.“ (Dr.J.Belot).
To plně zdůvodňuje nutnost zakomponování obrácené polohy do našeho života. Velkou předností obrácené polohy na autotrakčním lehátku oproti jiným obráceným polohám, např. z jógy (stoj na hlavě,svíčka,...), je její snadné zaujmutí a následné jednoduché ovládání polohy na autotrakčním lehátku. Bez jakékoliv fyzické námahy si volíme různé úhly obrácených poloh. Řídíme se plně vlastními pocity a dbáme na to, aby nám byly obrácené polohy na autotrakčním lehátku pouze příjemné. Podle subjektivních pocitů si volíme sklon obrácené polohy a dobu setrvání v obrácené poloze. Ovládat autotrakční lehátko se naučíme během prvních 5 minut.

lehátko v praxi - konec bolestí páteře

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Při výběru autotrakčního lehátka sehrály významnou roli tyto faktory:
 • skladnost a snadná manipulace s lehátkem. Zvládne ji opravdu každý, většina potřebných úkonů je proveditelná jednou rukou a ani váha lehátka není překážkou pro jeho používání - tj. skládání před a ukládání po cvičení
 • historie a letité zkušenosti firmy DOLEJŠÍ, která se promítla do konstrukčního řešení a to zase do maximálních účinků na vaše zdraví
 • subjektivní pocity lidí, kteří lehátko použili. Je nádherné sledovat, jak se až očitá nedůvěra v popisované účinky po sklopění lehátka do vodorovné polohy promění v radostné překvapení s podtextem "ono to fakt funguje". Ne - nečekejte zázraky a nemožné na počkání, prostě je to jen o tom, že vaše tělo přirozeně zareaguje na odpočinek, který mu v lehátku dopřejete. Zkušenosti pana Dolejšího s konkrétními zdravotními výsledky jeho zákazníků byly onou poslední pomyslnou tečkou při výběru tohoto produktu.
V neposlední řadě to samozřejmě byla i lékařská osvědčení, certifikace a uznání:
 
Lékařská hodnocení:
 • Odborné hodnocení účinků autotrakčního lehátka:
  • MUDr. Vladimír Žák - Primář rehabilitačního oddělení "Autotrakční lehátka se nám osvědčují jako velmi levná, účinná a rychlá pomůcka při léčbě řady vertebrogenních onemocnění..."
  • MUDr. A. Willant - "Lehátko je možné používat ve všech věkových kategorií, od malých dětí s poruchami statiky páteře..."
  • MUDr. Jan Doležal
  • Jan Spěváček - Vícepresident Severočeské lečitelské komory, psychotronik, léčitel a spisovatel. "K nápravě páteře jsem doporučoval pacientům účinné cvičení, ale AUTOTRAKČNÍ LEHÁTKO je nepřekonatelné."
 • Strojírenský zkušební ústav v Brně - Protokol o zkoušce 
 • Klinika rehabilitačního lekařství, Praha 2 - Závěrečná zpráva klinického hodnocení